Diena, kai gimė Lietuva

Liaudiška vakaronė… ir pamažu ištįsta paauglių veidai, mažesni išvis sutrinka – o kas tai? Ir visgi. 2020-02-12 Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos 5-8 klasių mokiniai su tėveliais buvo pakviesti į etnokultūrinę vakaronę ,,Diena, kai gimė Lietuva“, skirtą Vasario 16-ąjai ir Mokyklų bendruomenių metams paminėti.

Pakviesta liaudies kapela ,,Aidija“ puikiai nuteikė gerai lietuviškai vakaronei, o tada Renginio vedėjos – baba (etnografinės Lietuvos įvaizdis (mokyt. D. Juodžbalienė)) ir šiuolaikinė Lietuva (mokyt. J. Laurutienė) kartu su muzikos mokytoju A. Miškiniu įsuko tikrą šokių, dainų ir užduočių verpetą.

Koks lietuvis be krepšinio ir bulvių? Taigi patikrintas ir komandų taiklumas: bulvės metimo į krepšį rungtyje nepralenkiama pasirodė 5c klasės komanda.

Bene įdomiausia buvo mėsmalės rungtis. Jos metu paaiškėjo keli įdomūs dalykai: kas greičiausiai moka išrinkti ir surinkti senovinę ketaus mėsmalę (čia nugalėtojais tapo 6b klasės komanda) ir, pasirodo, yra tokių vaikų, kurie tokį daiktą matė pirmą sykį gyvenime. Atradimas, ar ne?

Būta dar daug ko: komandoms teko pabaigti patarles, iš senų Radviliškio nuotraukų nusakyti, kokia vieta, objektas ar pastatas yra šiais laikais. Būta dainų, būta ir judesio: 5c klasės mokiniai kartu su auklėtoja V.Andriušaitiene mokė visus dalyvius liaudiškų šokių, taigi vakaronė baigėsi tikru siautuliu, nepalikusiu abejingų. O smagiausia, kad aštuntokai, įraudę, suplukę ir uždusę, įvertino labai nuoširdžiai: nemanėme, kad gali būti taip smagu!

Gražinos pagrindinės mokyklos bendruomenė atšventė Lietuvos gimtadienį, o kaip švęsite jį JŪS?

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė D. Juodžbalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts