Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Dėl informacijos neteikimo savaitraščio leidėjas kreipėsi į teismą

Avatar

Paskelbta

data

Sausio  23 d. Šiaulių apygardos administracinis teismas nagrinėjo bylą, kurioje pareiškėjas – VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras“, leidžiantis savaitraštį „Radviliškio kraštas“, teikė  skundą  dėl atsakovo – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos – įpareigojimo atlikti veiksmus.

2017 m. liepos 19 d. buvo kreiptasi į Radviliškio rajono savivaldybę su prašymu pateikti informaciją apie darbo grupės, kuri tyrė Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro direktoriaus V.Jakavičiaus elgesio atitiktį LR Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, sudėtį, šios grupės priimtą sprendimą, jos narių balsavimo rezultatus.
Radviliškio rajono savivaldybė atsisakė teikti šią informaciją savaitraščio redakcijai motyvuodama tuo, kad ji nėra vieša, tad savaitraščio leidėjui teko kreiptis į teismą dėl  informacijos neteikimo.
„Nuo šiol nebesitaikstysime su Radviliškio rajono savivaldybėje klestinčia korupcija bei valdininkų nesiskaitymu su įstatymais – jų laikytis privalu visiems. Apie visus politikų bei valdininkų nusižengimus bei nusikaltimus informuosime savo skaitytojus, o slepiamą informaciją, jeigu reikės, išsireikalausime teismo keliu“,- sakė savaitraščio „Radviliškio kraštas“ leidėjas Gediminas Lipnevičius.
Teismas nutartį skelbs vasario 12 dieną.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi