Dėl didėjančių šilumos kainų – Tarybos narių vizitas į „Radviliškio šilumą“

Investicijų ir kaimo reikalų komiteto nariai Gediminas Lipnevičius, Saulius Luščikas, vicemeras Vytautas Krikščiūnas vyko į UAB „Radviliškio šiluma“ aiškintis, dėl ko kyla šilumos kaina. Nebegalintys susimokėti už butų šildymą radviliškiečiai apie dideles šildymo kainas dalinosi ir su savaitgalio „Radviliškio kraštas“ redakcija, ir su Tarybos nariu Gediminu Lipnevičiumi.

Įmonės vadovas įvardijo kainų didėjimo priežastis

UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis atvykusiems aprodė, kaip vyksta šilumos, tiekiamos Radviliškio miesto gyventojams, gamyba. Vėliau buvo aptarta situacija šilumos ūkyje. Pasirodo, kad viena iš priežasčių, dėl kurios smarkiai pakilo kainos, yra tai, kad biokuro gamintojai, pasinaudoję situacija, kad pabrango dujos, taip pat pakėlė kainas. Pabrangimą taip pat lėmė sąnaudos už elektrą.

Ieškota būdų atpiginti šilumą

Ieškota sprendimų, kaip kuo pigiau tiekti šilumą. Buvo diskutuota apie biokuro pirkimą iš ūkininkų. Tarybos narys, nepartinis G. Lipnevičius teikė siūlymą, kad „Radviliškio šiluma“ pasinaudotų europinėmis lėšomis ir įsirengtų papildomą saulės elektrinę, kuri aprūpintų įmonę daug pigesne elektros energija. Tokiu atveju sumažėtų elektros kaštai, kurie sumažintų ir šilumos kainą. Dar viena išeitis – durpių, įsigytų iš vietinių gamintojų, panaudojimas kurui. Buvo aptartos teorinės galimybės pasinaudoti Klaipėdos pavyzdžiu ir iš radviliškiečių surinktas atliekas, jas išrūšiavus, panaudoti šildymui, nes šiuo metu dalis Radviliškio miesto atliekų vežama į Klaipėdą ir dėl to klaipėdiečiai šildosi pigiau. Atliekų nuvežimo į Klaipėdą kaštai gula ant Šiaulių apskrities atliekų turėtojų pečių.

Biokuro tiekėjai kartais elgiasi nesąžiningai

P. Mickaitis informavo, kad įmonė turi bėdų ir dėl nesąžiningo biokuro tiekėjų elgesio. Nors biokuras biržoje buvo nupirktas už mažesnę kainą, pabrangus dujoms ir šoktelėjus kitoms kainoms, tiekėjai atsisakė vykdyti sutartis ir biokurą pardavė kitiems pirkėjams už didesnes kainas. Sužinojęs apie tai, G. Lipnevičius pasiūlė peržiūrėti sudaromas sutartis ir didinti netesybas ne visai sąžiningai besielgiantiems biokuro tiekėjams.

Šiuo metu kaina po truputį kyla

„Radviliškio šilumos“ vadovas informavo, kad šilumos kaina iš tiesų kyla, nors, palyginus su kitomis Lietuvos vietovėmis, nedaug. Pavyzdžiui, už praeitą mėnesį šilumos kaina buvo 6,14 ct/kWh, o už sausį bus jau 6,57 ct/kWh be PVM. Kaina su PVM už šį mėnesį bus 7,16 ct/kWh, kai vidurkis Lietuvoje – 8,23 kWh. Tai reiškia, kad Radviliškyje šiluma kainuoja šiek tiek mažiau nei Lietuvos vidurkis, bet dėl kuro pabrangimo didėjanti kaina mažai teguodžia gyventojus.

Komiteto nariai nusprendė, kad ir toliau gilinsis į UAB „Radviliškio šiluma“ veiklą bei bendrai ieškos sprnedimų, kaip atpiginti šilumą, kad ji būtų kiek įmanoma pigesnė nei Lietuvos vidurkis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
1
Dalinasi
Related Posts