Dėl atliekų išvežimo problemos valdininkai vis trypčioja vietoje

Rugpjūčio 10 dieną Radviliškio rajono savivaldybės vadovai, susitikę su UAB „Ekonovus“ generaliniu direktoriumi Romu Draskiniu, kalbėjosi apie atliekų išvežimo problemas mūsų rajone.

UAB „Ekonovus“ iš ankstesnio atliekų vežėjo darbus perėmė šių metų kovo mėnesį ir šios įmonės darbo pradžia nebuvo labai sklandi: vėlavo atliekų išvežimas, konteinerių plovimas, todėl sulaukta daug gyventojų skundų. Kaip priversti atliekų vežėjus tinkamai atlikti savo darbus, rajono vadovai jau anksčiau kalbėjosi ir susitikę su Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro valdžia.

Rugpjūčio 10 dieną vykusiame pasitarime su „Ekonovus“ vadovu dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Varanavičius „Ekonovus“ generaliniam direktoriui vardijo didžiausias problemas: dėl netinkamo konteinerių plovimo, dėl ne laiku išvežamų stambiagabaričių atliekų, dėl blogai suplanuotų šiukšliavežių maršrutų ir kitas.

Pastarosiomis savaitėmis nusiskundimų dėl atliekų vežėjų darbo sumažėjo, tačiau trūkumų vis dar yra, tai pripažino ir pats atliekų vežėjo atstovas. „Iš mūsų pusės dar yra klaidų, mes jas matom ir taisom“, – rajono vadovams sakė UAB „Ekonovus“ generalinis direktorius R. Draskinis.

Jis teiravosi, ar rajono valdžia neprieštarautų, jeigu atliekų vežėjai koreguotų išvežimo grafikus, kad atliekos būtų išvežamos laiku ir aplink konteinerius nesikauptų kalnai šiukšlių.

„Ekonovus“ generalinis direktorius pasiūlė priemones, kurių ketina imtis dėl Baisogaloje bei Šeduvoje nuolat persipildančių atliekų konteinerių. Įmonė yra pasiruošusi į Baisogalą važiuoti ne vieną kartą per savaitę, kaip buvo daroma iki šiol, bet du kartus, o į Šeduvą – net tris kartus per savaitę.

Kadangi kelis mėnesius rajono vadovai taip ir nieko neišsprendė ir šį kartą meras Kazimieras Račkauskis vėl tik kalbėjosi su Ekonovus vadovu dėl atliekų išvežimo.  Jokių pretenzijų vežėjui raštu nepateikta. Meras vėl  kartojosi, kad atliekos būtų išvežamos laiku, kitaip tariant, ir vėl prašė to, kas buvo prašyta daug kartų. Kadangi situacija beveik nesikeičia, belieka tikėtis, kad po vasaros atostogų susirinkusi Radviliškio rajono savivaldybės Taryba imsis šią problemą spręsti iš esmės. Taip pat buvo paprašyta jog apie atliekų išvežimo grafikų pasikeitimus gyventojai būtų informuoti iš anksto.

R. Draskinis pažadėjo naują atliekų išvežimo tvarkaraštį susiderinti su Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centru, o tada apie pasikeitimus bus informuojami gyventojai.

Paruošta pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts