Radviliškio mieste A. Povyliaus gatvėje buvo užfiksuota ir tokia duobė

Daugiausia dėmesio – gatvėms, keliams, šaligatviams


Radviliškio rajono savivaldybėje vykusiame Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdžio metu  daug dėmesio buvo skirta išties svarbiam dalykui – gatvėms, keliams ir šaligatviams.

Gatvių ir kelių tvarkymui nustatytas eiliškumas

Tarybos nariui Jurgiui Baubliui iškilo klausimas, kaip bus tvarkomi rajono veidą atspindintys keliai, gatvės.

Komiteto pirmininkas Saulius Luščikas šį klausimą paprašė pakomentuoti Statybos bei viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Gintauto Vičo.

„Tai labai platus klausimas. Keliai tvarkomi iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų (KPP). Šiais metais kelių remontui skirta 2 mln. 400 tūkst. eurų. Yra parengti preliminarūs kelių ir gatvių tvarkymo eiliškumo planai, kurie bus tvirtinami Taryboje. Kelių ir gatvių tvarkymui yra nustatyti kriterijai, seniūnijos pateikė savo siūlymus, pagal kuriuos suformuotos eilės. Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) yra reikalavimas, kad būtų sudaromos eilės ir paprastajam kelių remontui su 3 metų perspektyva. Projektai, kurie pateks į priekines eiles, šiais metais bus vykdomi. Turime 30 objektų turto būklei pagerinti, pradėsime ir naujus projektus“,- sakė vedėjas.

Komiteto nariai teiravosi, ar įmanoma būtų šiais metais pabaigti tvarkyti Basanavičiaus gatvę – įvedus nuotekas bei vandenį gyventojai kenčia didelius nepatogumus dėl grindinio, šaligatvių trūkumo.

Pasak G. Vičo, ši gatvė bus pradėta tvarkyti šiemet, o kada bus baigta – dar nežinia, nes viskas remiasi į lėšas: „Sutinku, kad tai pati baisiausia gatvė Radviliškyje, tačiau viską lemia finansinės galimybės. Iš gauto  1,5 mln. eurų, 500 tūkst. eurų bus skirta kiemų tvarkymui – jau yra gautos 3 paraiškos su prisidėjimu. Lieka 1 mln. 100 tūkst. eurų. Iš jų dar reikia skirti žiemos laikotarpiui. Iš Kelių direkcijos gavome 2,4 mln., savų lėšų turime mažiau nei milijoną, tad iš gautų lėšų ir dėliosimės, kokius objektus tvarkyti. Projektuotojai Basanavičiaus gatvėje siūlo įrengti iš abiejų pusių šaligatvius, tačiau projektas dar pabrangtų“.

Diskutuojant apie Basanavičiaus gatvės tvarkymą, buvo pageidauta, kad ši gatvė būtų sutvarkyta iki gruodžio 1 dienos ir pageidautina, kad joje būtų ne tik šaligatviai, bet ir dviračių takai.

Diskutuota ir apie tai, kodėl kai kurie keliai vis lopomi, kai pigiau būtų vieną kartą išlieti ištisinį asfaltą.

„Duobėti keliai Aukštelkuose, Pavartyčiuose. Kelių direkcija  išleidžia didelius pinigus juos lopydama, vietoj to, kad uždėtų ištisinį asfaltą. KD žino tą situaciją, turi techninius prižiūrėtojus, tačiau neaišku, kodėl taip elgiasi. Duobėtos gatvės atkarpa yra ir Radvilų gatvėje“,- pastebėjo vedėjas.

Komiteto nariai dar priminė, kad pagrindinė Radviliškio miesto Dariaus ir Girėno gatvė itin prastos būklės – duobė ant duobės. Apie priimtus galutinius sprendimus informuosime kituose ,,Radviliškio krašto“ numeriuose.

Savaitraščio ,,Radviliškio kraštas“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts