Dainų pynė Lietuvai iš praeities į dabartį

Balandžio 20 dieną Alksniupių kaimo bibliotekoje vyko popietė-diskusija „Dainų pynė Lietuvai iš praeities į dabartį“, skirta Lietuvos šimtmečiui.

Šioje popietėje dalyvavo stilizuoto folkloro grupė iš Šiaulių „Rasgauda“. Į popietę susirinko Alksniupių bibliotekos lankytojai, norintys prasmingai praleisti laisvalaikį.

Folkloro grupės „Rasgauda“. vadovė Rima Šereivienė pristatė savo suburtą moterų ansamblį. Moterys buvo pasipuošusios stilizuotais tautiniais rūbais. Vadovė akcentavo, jog kolektyvo atliekamos dainos propaguoja šiuolaikinę liaudies kultūrą. Praeitį ir dabartį skiria didelis laiko tarpas, tačiau šio kolektyvo narės stengiasi liaudies kūrybą perteikti šiuolaikiškai, keičiant dainos tempą, ritmą, skambesį, stilizaciją. Trumpai tariant, jos bando senąją kultūrą priversti gyventi šiandien, kad ji būtų patraukli ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jaunimui. „Rasgaudos“ moterys po savo pasirodymo susirinkusiesiems linkėjo ieškoti naujovių, atrasti kitokį požiūrį į savo kultūrą ir perduoti jį ateinančioms kartoms.

Renginio metu „Rasgauda“ atliko daug dainų, skirtų Lietuvai, Šiaulių miestui: „Oi valioj valioj Lietuva“, „Lylio lelijo“, „Teka teka skaisti saula“, „Tu Lietuva, tu mano“, „Ko verkt, ko dejuot“ ir kt.

Popietės metu vyko ir diskusija apie mūsų tautiškumo likimą ir jo suvokimą, jaunimo požiūrį į savo kultūrą Lietuvoje. Diskusijos metu nuskambėjo mintis, kad dauguma jaunų žmonių tik būdami emigracijoje labiau pradėjo vertinti savo tikrąsias šaknis, savo tautiškumą, kultūros paveldą.

Almina Šereivienė sakė, kad pindami šimtmečio dainų pynę Lietuvai į ją turime įpinti savo dainas, savo mintis, savo tikėjimą ateitimi, tik tada mes išliksime ir gyvensime prasmingai.

 

Viešosios bibliotekos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts