Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) iki gegužės 31 dienos veikia Lenkų kultūros instituto paroda „Stovėjo bajoro dvaras…“.
Fotografo Waldemaro Śliwczyńskio (g. 1958) parodoje eksponuojama 20 fotografijų iš 15 skirtingų vietų Lenkijoje, kuriose nuo 1831 m. rugpjūčio iki 1932 m. kovo lankėsi romantizmo srovės simboliu tapęs vienas žymiausių lenkų ir lietuvių poetų Adomas Mickevičius.
W. Śliwczyńskio fotografijos darytos 2018 metais, tačiau jų stilistika leidžia lankytojams pajusti XIX a. dvasią ir atmosferą bei pažvelgti į dvarus iš kito laikmečio perspektyvos. Fotografijose užfiksuoti A. Mickevičiaus lankyti Lenkijos dvarai ir dvareliai, pilaitės savo išvaizda labai artimi ir Lietuvoje buvusiems dvarams, juose XIX a. tarpusiai kultūrai.
Burbiškio dvaro rūmuose eksponuojama paroda papildyta informacija apie A. Mickevičių ir Burbiškio dvarą. Pasak Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorės Lauros Prascevičiūtės, Burbiškio dvare poetas A. Mickevičius buvo labai gerbiamas, jo kūriniai buvo skaitomi, eilės cituojamos.
„Dvaro savininkas Mykolas Baženskis labai mėgo skaityti A. Mickevičiaus poemas, kur buvo plačiai aprašyta Lietuvos praeitis, lietuvių kovos su kryžiuočiais. Poeto kūrinių įkvėptas M. Baženskis 1911 metais parko centrinėje dalyje – parteryje – pastatydino Adomo Mickevičiaus paminklą. Tai pirmasis profesionalus poeto A. Mickevičiaus paminklas Lietuvoje, – istoriją primena L. Prascevičiūtė. – Paminklo pastatymas neliko nepastebėtas, apie tai rašyta ir Varšuvos laikraščiuose. To meto spaudoje paminklas buvo apibūdintas kaip talentingas ir drąsus kūrinys.“
A. Mickevičiaus paminklas Burbiškio dvaro parką puošia iki šių dienų.
Paroda „Stovėjo bajoro dvaras…“ Burbiškio dvaro istorijos muziejuje eksponuojama nuo balandžio 1 dienos. Parodos organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje ir Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija



