Socialiniai tinklai

Aktualijos

Bibliotekoje – stovykla vaikams

Avatar

Paskelbta

data

Šeduvos bibliotekoje pirmą kartą vykdyta vaikų vasaros poilsio programa, kurią finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Veikė stovykla „Atostogauk bibliotekoje“. Į ją buvo pakviesta I–V klasių 17 vaikų.

Pirmąją dieną, geriau susipažinę vieni su kitais, aptarėme visą stovyklos programą. Po to išvykome į Raginėnų piliakalnį. Ten žaidėme, organizavome estafetes, skraidinome balionus ir lėktuvėlius. Deja, lietus neleido mums ilgiau pabūti šioje gražioje vietoje, teko pasislėpti Pakalniškių gėlių ūkio šiltnamiuose. Apžiūrėjome čia auginamas gėles ir dekoratyvinius medžius. Išvažiavome ne tuščiomis – gavome gėlių sodinukų, kuriuos pasidalijome ir pasisodinome namuose.

Antrąją stovyklos dieną vykome į Šiaulius. Apsilankėme Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje. Mus maloniai sutiko Vaikų literatūros skyriaus vedėja A. Šiaulienė, kuri papasakojo apie biblioteką. Vaikai išbandė realybės akinius, kitus išmaniuosius žaidimus ir liko jais sužavėti. Apsilankėme visuose bibliotekos skyriuose. Paskui keliavome į Šiaulių geležinkelio muziejų. Ten sužinojome apie Lietuvos geležinkelių istoriją, apžiūrėjome seną geležinkelininkų techniką, pabuvome tremtinių vagone, pamatėme filmuką apie Lietuvos geležinkelio stotis. Teko atlikti ir keletą užduočių. Grįždami namo, užsukome į Radviliškio viešosios bibliotekos Žaisloteką. Ten pažaidę, pavargę, bet linksmi, grįžome į Šeduvą.

Trečiąją stovyklavimo dieną skyrėme Šeduvai. Apsilankėme čia esančioje Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Klebonas V. Kazaitis papasakojo vaikams apie bažnyčią, apžiūrėjome J. Šnapščio-Margalio atminimo lentą. Toliau praėjome pro Margalio gatvę ir pasiekėme senąsias Šeduvos žydų kapines.

Kitą dieną laukėme svečių iš Joniškio rajono. Maldenių bendruomenės senųjų amatų puoselėtoja S.   Mundrienė mokė vaikus pinti juostas. Paskui žiūrėjome Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Maldenių filialo lėlių teatro vaidinimą „Tinginys Jonas“. Teko pavaidinti ir patiems. Iš pradžių nedrąsiai, o paskui visiems net lėlių nebeužteko, teko dalytis. Po vaidinimų vaikai su Maldenių filialo vyr. bibliotekininke L. Adomaitiene gamino lėles. Norintieji galėjo plačiau susipažinti su aukštaičių moterų galvos apdangalais ir juos pasimatuoti.

Paskutinę stovyklos dieną darėme sveikinimus Šeduvos bibliotekos 80-čio proga. Vaikams padėjo Šeduvos lopšelio-darželio auklėtoja A. Kudriavcevienė. Po linksmo stovyklos uždarymo vaikai dar nenorėjo skirstytis namo.

Už pagalbą organizuojant stovyklos veiklą dėkojame savanorėms R. Gilytei ir K. Kudriavcevaitei, kitiems talkininkams. Tikimės, kad stovykla „Atostogauk bibliotekoje“ buvo vaikams prasminga ir įdomi vasaros atostogų pradžia.

 

Asta Tamošiūnienė,

Šeduvos filialo vyresnioji bibliotekininkė

Robertos  Gilytės nuotraukos

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams, kurių vienas vairavo neblaivus, kitas policininkui pasiūlė kyšį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams – Latvijos ir Estijos piliečiams, kurie naktį Šiauliuose nusprendė įsigyti alkoholinių gėrimų. Kaltinamasis A. G. neblaivus vairavo draugo automobilį, kitas kaltinamasis, automobilio savininkas, A. P. policijai pasiūlė kyšį. Abu užsieniečiai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Neblaivus už vairo sėdęs 31 metų A. G. perduotas sutuoktinės atsakomybei pagal laidavimą be užstato 1 metams. Jam teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones: uždraudė vairuoti kelių transporto priemones 1 metus 9 mėnesius ir konfiskavo draugo A. P. automobilį, kurio vertė beveik 10 500 eurų.

Kyšį policijai siūlęs 29 metų A. P. perduotas sesers atsakomybėn pagal laidavimą 1 metams 6 mėnesiams be užstato. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų (10 MGL) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant sumokėti įmoką per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka nagrinėtos dvi atskiros baudžiamosios bylos.

Teismas konstatavo, kad A. G. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai, veika baigta. Anot bylą nagrinėjusio Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno, A. G. nusikalto būdamas neteistas. Nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi ją padaręs. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas, dirba, charakterizuojamas teigiamai.

Baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė teigė, kad kaltinamasis A. P. padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto pirmą kartą, prisipažino kaltu ir gailisi padaręs nusikaltimą. Nusikalstama veika žala nepadaryta. Teismas pažymėjo, kad A. P. turi tvirtus šeimos ryšius, dirba.

Teismas nustatė, kad A. G. 2020 m. rugsėjo 16 d. apie trečią valandą nakties Tilžės gatvėje, Šiauliuose, neblaivus vairavo lengvąjį automobilį. Jam nustatytas vidutinis – 1,82 promilių – girtumo laipsnis. Kaltinamasis A. G. vairavo draugo A. P. automobilį. Automobilio savininkas sėdėjo šalia neblaivaus vairuotojo, keleivio vietoje ir irgi buvo neblaivus. Kaltinamasis A. P. juos sustabdžiusiam policijos pareigūnui tiesiogiai pasiūlė 1 000 eurų kyšį už tai, kad būtų paleistas sulaikytas jo draugas A. G. ir grąžintas jo automobilis.

Teismo nuosprendis kaltinamajam A. G. priimtas 2020 m. spalio 26 dieną. 2020 m. spalio 27 d. paskelbtas nuosprendis A. P. baudžiamojoje byloje. Nuosprendžiai neįsiteisėję, jie per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiami apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto parke trūksta šviesos

Avatar

Paskelbta

data

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja vakarai. Baigę darbus miestelėnai užsuka  tai į parduotuves, tai į kirpyklą – ir jau tamsu. Radviliškio miesto gyventojai skundžiasi, jog miesto parke labai trūksta apšvietimo.

„Parke puikiai apšviesta vaikų žaidimų aikštelė, bet vėlai vakare, sutemus, vaikai  juk nebežaidžia.

Pagrindinis parko takas tamsokas, apšviečiamas tik prie Naujosios gatvės esančių gatvės žibintų, o nuo jo vidurio visai nėra apšvietimo. Moterys po darbo su pirkiniais dėl šios priežasties į namus  priverstos eiti  ilgesniu  keliu aplinkinėmis gatvėmis, nes jos apšviestos ir saugesnės“,- sakė radviliškiečiai.

Suprantame, kad Radviliškio miesto seniūnui E. Mončauskui sutemus vykstant į namus puikiai šviečia automobilio šviesos, bet gal jis po darbo galėtų  pėstute praeiti Radviliškio miesto parku ir pažiūrėti, ką galima padaryti, kad gyventojai saugiai ir greitai po darbo pasiektų namus.
O kol  kas radviliškiečiams patariame apsišarvuoti kantrybe, kol ponai valdininkai supras ir paprastų gyventojų  poreikius.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019