Bibliotekoje – stovykla vaikams

Šeduvos bibliotekoje pirmą kartą vykdyta vaikų vasaros poilsio programa, kurią finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Veikė stovykla „Atostogauk bibliotekoje“. Į ją buvo pakviesta I–V klasių 17 vaikų.

Pirmąją dieną, geriau susipažinę vieni su kitais, aptarėme visą stovyklos programą. Po to išvykome į Raginėnų piliakalnį. Ten žaidėme, organizavome estafetes, skraidinome balionus ir lėktuvėlius. Deja, lietus neleido mums ilgiau pabūti šioje gražioje vietoje, teko pasislėpti Pakalniškių gėlių ūkio šiltnamiuose. Apžiūrėjome čia auginamas gėles ir dekoratyvinius medžius. Išvažiavome ne tuščiomis – gavome gėlių sodinukų, kuriuos pasidalijome ir pasisodinome namuose.

Antrąją stovyklos dieną vykome į Šiaulius. Apsilankėme Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje. Mus maloniai sutiko Vaikų literatūros skyriaus vedėja A. Šiaulienė, kuri papasakojo apie biblioteką. Vaikai išbandė realybės akinius, kitus išmaniuosius žaidimus ir liko jais sužavėti. Apsilankėme visuose bibliotekos skyriuose. Paskui keliavome į Šiaulių geležinkelio muziejų. Ten sužinojome apie Lietuvos geležinkelių istoriją, apžiūrėjome seną geležinkelininkų techniką, pabuvome tremtinių vagone, pamatėme filmuką apie Lietuvos geležinkelio stotis. Teko atlikti ir keletą užduočių. Grįždami namo, užsukome į Radviliškio viešosios bibliotekos Žaisloteką. Ten pažaidę, pavargę, bet linksmi, grįžome į Šeduvą.

Trečiąją stovyklavimo dieną skyrėme Šeduvai. Apsilankėme čia esančioje Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Klebonas V. Kazaitis papasakojo vaikams apie bažnyčią, apžiūrėjome J. Šnapščio-Margalio atminimo lentą. Toliau praėjome pro Margalio gatvę ir pasiekėme senąsias Šeduvos žydų kapines.

Kitą dieną laukėme svečių iš Joniškio rajono. Maldenių bendruomenės senųjų amatų puoselėtoja S.   Mundrienė mokė vaikus pinti juostas. Paskui žiūrėjome Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Maldenių filialo lėlių teatro vaidinimą „Tinginys Jonas“. Teko pavaidinti ir patiems. Iš pradžių nedrąsiai, o paskui visiems net lėlių nebeužteko, teko dalytis. Po vaidinimų vaikai su Maldenių filialo vyr. bibliotekininke L. Adomaitiene gamino lėles. Norintieji galėjo plačiau susipažinti su aukštaičių moterų galvos apdangalais ir juos pasimatuoti.

Paskutinę stovyklos dieną darėme sveikinimus Šeduvos bibliotekos 80-čio proga. Vaikams padėjo Šeduvos lopšelio-darželio auklėtoja A. Kudriavcevienė. Po linksmo stovyklos uždarymo vaikai dar nenorėjo skirstytis namo.

Už pagalbą organizuojant stovyklos veiklą dėkojame savanorėms R. Gilytei ir K. Kudriavcevaitei, kitiems talkininkams. Tikimės, kad stovykla „Atostogauk bibliotekoje“ buvo vaikams prasminga ir įdomi vasaros atostogų pradžia.

 

Asta Tamošiūnienė,

Šeduvos filialo vyresnioji bibliotekininkė

Robertos  Gilytės nuotraukos

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts