Socialiniai tinklai

Aktualijos

Bibliotekoje – stovykla vaikams

Avatar

Paskelbta

data

Šeduvos bibliotekoje pirmą kartą vykdyta vaikų vasaros poilsio programa, kurią finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Veikė stovykla „Atostogauk bibliotekoje“. Į ją buvo pakviesta I–V klasių 17 vaikų.

Pirmąją dieną, geriau susipažinę vieni su kitais, aptarėme visą stovyklos programą. Po to išvykome į Raginėnų piliakalnį. Ten žaidėme, organizavome estafetes, skraidinome balionus ir lėktuvėlius. Deja, lietus neleido mums ilgiau pabūti šioje gražioje vietoje, teko pasislėpti Pakalniškių gėlių ūkio šiltnamiuose. Apžiūrėjome čia auginamas gėles ir dekoratyvinius medžius. Išvažiavome ne tuščiomis – gavome gėlių sodinukų, kuriuos pasidalijome ir pasisodinome namuose.

Antrąją stovyklos dieną vykome į Šiaulius. Apsilankėme Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje. Mus maloniai sutiko Vaikų literatūros skyriaus vedėja A. Šiaulienė, kuri papasakojo apie biblioteką. Vaikai išbandė realybės akinius, kitus išmaniuosius žaidimus ir liko jais sužavėti. Apsilankėme visuose bibliotekos skyriuose. Paskui keliavome į Šiaulių geležinkelio muziejų. Ten sužinojome apie Lietuvos geležinkelių istoriją, apžiūrėjome seną geležinkelininkų techniką, pabuvome tremtinių vagone, pamatėme filmuką apie Lietuvos geležinkelio stotis. Teko atlikti ir keletą užduočių. Grįždami namo, užsukome į Radviliškio viešosios bibliotekos Žaisloteką. Ten pažaidę, pavargę, bet linksmi, grįžome į Šeduvą.

Trečiąją stovyklavimo dieną skyrėme Šeduvai. Apsilankėme čia esančioje Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Klebonas V. Kazaitis papasakojo vaikams apie bažnyčią, apžiūrėjome J. Šnapščio-Margalio atminimo lentą. Toliau praėjome pro Margalio gatvę ir pasiekėme senąsias Šeduvos žydų kapines.

Kitą dieną laukėme svečių iš Joniškio rajono. Maldenių bendruomenės senųjų amatų puoselėtoja S.   Mundrienė mokė vaikus pinti juostas. Paskui žiūrėjome Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Maldenių filialo lėlių teatro vaidinimą „Tinginys Jonas“. Teko pavaidinti ir patiems. Iš pradžių nedrąsiai, o paskui visiems net lėlių nebeužteko, teko dalytis. Po vaidinimų vaikai su Maldenių filialo vyr. bibliotekininke L. Adomaitiene gamino lėles. Norintieji galėjo plačiau susipažinti su aukštaičių moterų galvos apdangalais ir juos pasimatuoti.

Paskutinę stovyklos dieną darėme sveikinimus Šeduvos bibliotekos 80-čio proga. Vaikams padėjo Šeduvos lopšelio-darželio auklėtoja A. Kudriavcevienė. Po linksmo stovyklos uždarymo vaikai dar nenorėjo skirstytis namo.

Už pagalbą organizuojant stovyklos veiklą dėkojame savanorėms R. Gilytei ir K. Kudriavcevaitei, kitiems talkininkams. Tikimės, kad stovykla „Atostogauk bibliotekoje“ buvo vaikams prasminga ir įdomi vasaros atostogų pradžia.

 

Asta Tamošiūnienė,

Šeduvos filialo vyresnioji bibliotekininkė

Robertos  Gilytės nuotraukos

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

VSAT kviečia rinktis pasieniečio įvadinio mokymo kursus

Avatar

Paskelbta

data

Nuo 2021 m. balandžio 15 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Į Pasieniečių mokykloje Medininkuose, Vilniaus rajone, organizuojamus kursus priimti asmenys aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją.

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, kursų dalyviai gaus įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimus ir bus įdarbinami šiuose VSAT padaliniuose: Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos ir Padvarionių pasienio užkardose, Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių, Aleksandro Barausko ir Purvėnų pasienio užkardose, Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų, Plaškių ir Neringos pasienio užkardose.

Norintiems mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus reikia iki 2021 m. kovo 8 d. pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Sveikatos patikrinimą reikia atlikti iki 2021 m. balandžio 3 d. Dėl COVID-19 infekcijos jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

Išsamesnė informacija apie stojimo tvarką skelbiama VSAT Pasieniečių mokyklos svetainėje adresu

https://pasienietis.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-pasieniecio-ivadinio-mokymo-kursus.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo galima kreiptis tel. (8 707) 41 022 arba (8 46) 39 7841 bei el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų galima kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. paštu anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tyruliuose bute rasta mirusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 26 d. 11.24 val. Radviliškio rajone, Tyruliuose, bute, rastas
moters, gim. 1951 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi