Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės namuose pristatytas parlamentinis politinės korupcijos tyrimas, jo išvados bei pasiūlymai

Avatar

Paskelbta

data

Prieš rinkimus – parama politikams
Kaip jau buvo rašyta savaitraštyje „Radviliškio kraštas“, bendruomenės namuose lankėsi Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas. Svečias pasidalino informaciją apie atliktą parlamentinį politinės korupcijos tyrimą.
„Apie 50 praėjusios kadencijos Seimo narių turėjo Paramos fondus. Kai kurie fondai pradėdavo veikti prieš rinkimus ir pagrindinis jų tikslas buvo išgryninti pinigus. Prieš rinkimus taip pat būdavo organizuojami įvairios viešųjų ryšių kampanijos, šou, kurių tikslas – paremti vieną ar kitą politiką“,- sakė V.Bakas.
Pasak svečio, dar vienas politikų paramos mechanizmas, kai jį netikėtai paremia 80 proc. vienos įmonės nedaug uždirbantys darbuotojai. „Įmonės darbuotojai turbūt būna priversti paremti politiką, nes bijo netekti darbo“,- situaciją pakomentavo V.Bakas.

Verslo kišimasis į politiką
Lietuvoje susiklostė tokia situacija, kai verslas ir politika tapo kaip ir neatsiejami. „AB „Lietuvos geležinkeliai“ 2008 m., kai Lietuvoje buvo krizė, gavo užsakymą už milijardą litų. Kai verslas taip kišasi į politiką, labai patogu daryti verslą – verslininkai palaiko politiką, jis gauna finansavimą, gali nusipirkti daugiau eterio, žiniasklaidos paramą. Už palaikymą įmonė gauna užsakymų. Dėl verslininkas nori užimti ministro postą, viskas būna iš anksto nusprendžiama. Dėl korupcijos Lietuva kasmet netenka 4,5 mlrd. eurų ir pagal korupcijos riziką yra žemiau nei ES vidurkis“,- apie tokią tendenciją papasakojo V.Bakas.

Bandymai suvaldyti korupciją
Seimo narys V.Bakas bendruomenės nariams papasakojo apie bandymus suvaldyti korupciją valstybiniu mastu. „2010 m. Prezidentė pasiūlė ir buvo priimtas įstatymas „Neteisėtas praturtėjimas“, skirtas persekioti netikėtai praturtėjusiems asmenims, tačiau įstatymas iki šiol neveikia. Viena iš versijų, kodėl įstatymas neveikia – teisėsaugininkai nedrįsta tirti turtingų žmonių nusikaltimų.
2015-17 metų laikotarpiu vidutinė bausmė už kyšininkavimą – tik 5 tūkst. eurų. Kyšininkavimo bylos tiriamos gana ilgai – tyrimas kartais užtrunka net iki 10 metų ir teisiamieji dažnai iš teismų išeina iškelta galva“,- sakė svečias.
Dar vienas bandymas pažaboti korupciją – šiuo metu rengiamas Civilinis turto konfiskavimo įstatymas. Pagal šį įstatymą, įtariamas asmuo turės per 30 dienų įrodyti, iš kur įgijo turtą, jeigu neįrodo, turtas konfiskuojamas, nes tai yra visuomenės turtas.
„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G.Lipnevičius suabejojo, ar neprasidės „raganų medžioklė“ – nukentės verslininkai, o korumpuoti politikai vėl „iš balos išlips sausi“. „2007 m. buvo paviešintas straipsnis apie Radviliškio rajono mero turtus, tačiau, prasidėjus teismų maratonui, meras netikėtai nuskurdo ir turto nebeturi. Mano manymu, bauda už kyšininkavimą labai nedidelė, kai mūsų mero atlyginimas siekia 3 tūkst. eurų per mėnesį“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
Jam pritarė ir Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas: „Vienas Seimo narys man sakė, kad per 28 metus darbo Seime jis įsigijo tik namelį kaime, o Radviliškio rajono mero vaikai jau turi namą Vilniuje, Žvėryne, butą kitame sostinės rajone“.
Pasak Seimo nario V.Bako, būtina pažaboti valdininkų nebaudžiamumą: „Prieš metus buvo numatyta, kad už korupcinius nusikaltimus  bausmė turi būti ne mažesnė nei laisvės atėmimas, o bauda – ne mažesnė nei siekiama nauda. Tai jau priimta, tačiau baudžiamieji įstatymai atgaline tvarka negalioja ir daugelis korumpuotų valdininkų baudžiami pagal senuosius įstatymus. Kad valdininkas būtų nubaustas, reikia įrodyti jo nusikaltimus. Štai „MG Baltic“ teisme atstovauja 10 geriausių advokatų, užstoja kai kurie politikai, o kaltinimą palaiko vienas prokuroras“.
Svečiui pritarė ir bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius: „Mūsų rajono merą Apeliacinis teismas išteisino, dabar byla atsidūrė aukščiausiajam teisme. Pažymėtina, kad Apeliaciniame teisme buvo išteisinti net tie asmenys, kurie prisipažino kaltais ir neprašė būti išteisinti. Manau, kad čia jau kyla grėsmė nacionaliniam saugumui“.

Ydinga Viešųjų pirkimų tvarka
Susitikimo metu buvo paliesta ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) veikla.
„Radviliškio rajono valdžia miesto baseinui pirko kėdes, už kurių vienetą sumokėta 750 eurų, kai parduotuvėje viena tokia kėdė kainuoja apie 200 eurų, vadinasi, buvo permokėta beveik 4 kartus. Ar tai nusikaltimas?“- klausė Seimo narių bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius.
Pasak Seimo nario A. Gaidžiūno, jis taip pat domėjosi šiais pirkimais ir gavo atsakymą, kad šis kėdžių pirkimas vyko skaidriai ir teisėtai, nes vyko pirkimo konkursas ir dokumentai tvarkingi.
Buvo pateiktas dar vienas pavyzdys –  Radviliškio rajono savivaldybės informacijos viešinimo konkursas. „Šiame viešinimo konkurse dalyvavo ir savaitraštis „Radviliškio kraštas“, tačiau konkurso nelaimėjo. VPT pripažino, kad konkursas neteisėtas, rekomendavo savivaldybei nutraukti sutartį su jį laimėjusiu savaitraščiu „Radviliškio naujienos“. Savivaldybė konkurso nenutraukė, jį organizavę asmenys gavo baudas, o savaitraščiui savivaldybė sumokėjo už viešinimą 73 tūkst. eurų. Šiais metais organizuojant viešinimo konkursą buvo tokios sąlygos, kad „Radviliškio kraštas“ negalėtų dalyvauti, ir jį laimėtų savivaldybei lojalus savaitraštis“,- iškėlė problemą G. Lipnevičius.
„Tai didelė problema. Konkursą laimėjęs savaitraštis spausdina valdančiai partijai palankius straipsnius, deda tų pačių asmenų nuotraukas. Tačiau situacija nepasikeis, kol rajono Taryba tylės ir vienbalsiai balsuos už tokį sprendimą“,- Tarybos nariams kritikos nepagailėjo Seimo narys A. Gaidžiūnas.
Susitikimo pabaigoje Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas palinkėjo bendruomenės nariams būsimųjų rinkimų metu susitelkti, susitarti, kurį kandidatą palaikys ir išsirinkti tokį, kuris atstovautų bendruomenės interesams visą laiką.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės popietėje – diskusija su Tarybos nariais

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 8 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai rinkosi į tradicinę „Kavos popietę“. Tarybos nario bei bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus siūlymu, šį kartą nebuvo kviesta žymių bei garsių svečių. Bendruomenės nariai diskutavo su Tarybos nariais Vilma Alekniene bei Gediminu Lipnevičiumi, o vėliau ir su LR Seimo nariu Aurimu Gaidžiūnu, kuris prie diskusijos prisijungė vėliau, aptarė praūžusią Radviliškio miesto šventę, planavo ateities renginius.
Popietės pradžioje Irena Mališkevičienė užsisakiusiems bendruomenės nariams  išdalino  europarlamentaro V. Uspaskich  dovanotas  knygas „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“.
Nuomonė apie miesto šventę
Nemažai bendruomenės narių dalyvavo Radviliškio miesto šventėje. Pasak jų, šventėje trūko tradicinės šventinės eisenos. Bendruomenės nariams pritarė ir  pirmininkas G. Lipnevičius: „Man taip pat šiemet trūko šventinės eisenos, kurioje gali pasirodyti Radviliškio rajone veikiančios įmonės, visos bendruomenės. Manau, labai trūko to šventiškumo“.
Buvo aptarta ir šventės vieta – kai kuriems popietės dalyviams labiau patiko, kad estrada buvo įrengta miesto parke, kitiems labiau patikdavo, kai estrada stovėdavo prie buvusio „Žaros“ viešbučio.
„Nesu ekspertas, bet šventės  pradžioje, mano nuomone, muzika buvo per garsi, rėžė ausis. Nesakau, kad atlikėjai buvo prasti, bet manau, kad tai ne miestų švenčių muzika – reikėtų lengvesnės, „užvedančios“ muzikos. Manau, kad ir miestų, ir Joninių švenčių metu roko grupėms ne vieta, nes į jas renkasi vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau miesto šventės fejerverkai buvo įspūdingi“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
Daugelis bendruomenės narių pasipiktino Taryboje priimtu konservatorių ir „valstiečių“ daugumos sprendimu švenčių metu rajone prekiauti alkoholiu. Daugelio „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių nuomone, tokių švenčių metu visiškai nereikėtų prekiauti alkoholiu.
Pasak G. Lipnevičiaus, belieka pasidžiaugti, kad šventės metu alkoholis buvo patrauktas į šalį ir  mažai matėsi.
Aptarti rajono gyventojams aktualūs klausimai
„Į Tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas ir patvirtintas Antaniškių parko estrados pardavimo klausimas. Taryboje siūliau išimti iš aukciono sąrašo estrados pardavimą, kol nebus sutvarkytas Eibariškių parkas, tačiau partijos nubalsavo, kad radviliškiečiams šis turtas nereikalingas ir jį reikia parduoti. Buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas E. Mončauskas siūlė „Radviliškio krašto bendruomenei“  dalyvauti aukcione ir įsigyti šį turtą. Kokia jūsų nuomonė?“ – bendruomenės narių klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, šią estradą reikėtų išsaugoti radviliškiečiams, o  E. Mončausko siūlymas tiesiog neetiškas, nes šis turtas – ne konservatorių, o visų Radviliškio krašto gyventojų nuosavybė.
Pasak bendruomenės pirmininko G. Lipnevičiaus, šią estradą būtų galima atgaivinti bendruomenių šventėms, o  apleistoje sporto aikštelėje įrengti laipiojimo medžiais parką, kurie  šiuo metu yra populiarūs – tai atneštų naudą rajonui: atvyktų turistai, būtų pramoga ir vietiniam jaunimui.
Antras aptartas klausimas – J. Marcinkevičiaus namelio pardavimas aukcione. „Stende parašyta, kad šis namelis – muziejus, o jis pardavinėjamas aukcione. Pagal mano pateiktą Muziejaus gatvės projektą, šiame name galėtų įsikurti ir rašytojo memorialinis muziejus, ir „gelžkeliečio“ gyvenamojo namo  muziejus“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
„Dar pateikiau vieną projektą, prie kurio pažadėjo prisidėti ir meras – bendruomenės „Laimės suolelis“, kuris stovėtų prie garvežio. Šiuo metu derinama su menininku E.Titu, kad išdrožtų  didžiulį sostą, ant kurio galėtų atsisėsti 4 žmonės. Tai būtų meninis darbas, ant kurio būtų užrašyta „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis“. Daugelis žmonių fotografuosis ant šio suolelio, o mūsų bendruomenės vardas pagarsės visoje Lietuvoje“,-  su nauju projektu bendruomenės narius supažindino pirmininkas.
G. Lipnevičius popietės dalyviams pristatė dar vieną savo projektą – sutvarkyti Radviliškio miesto turgelį.
„Galiu pasidžiaugti, kad Taryboje patvirtinome, jog vandens ir nuotekų tinklus turės Basanavičiaus ir Daujočių gatvės. Gal ateityje šie tinklai bus įvesti Daukanto gatvėje, tai liktų tik sodai“,- džiugią radviliškiečiams naujieną pranešė  G. Lipnevičius.
Bendruomenės nariai pageidavo, kad ateityje vanduo bei nuotekos būtų įvesti ir Talkininkų gatvėje.
„Noriu pasidžiaugti dar vienu pasiekimu – visuomeninio rinkiminio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ rinkiminėje programoje buvo įrašyta, jog sieksime, kad būtų išasfaltuotos šimtametės Radviliškio miesto gatvės. Šiuo metu jau išasfaltuotos Stiklo, Šermukšnių gatvės ir daugelis kitų bus asfaltuojamos. Dar pasidomėsiu, kodėl yra netvarka su Vaisių ir Ąžuolų gatvėmis“,- sakė bendruomenės pirmininkas ir Tarybos narys G. Lipnevičius.

Buvo aptartas ir socialinio būsto nuomos klausimas. „Yra žmonių, kurie gyvena socialiniuose būstuose, susirado geresnius darbus ir šiuo metu jų pajamos viršija sumą, kad gyventų socialiniame būste. Kokia jūsų nuomonė, ar reikėtų iš jų atimti būstus ir atiduoti laukiantiems eilėje, ar padidinti nuomos mokestį?“,- klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, reikėtų didinti nuomos mokestį, o jau patys nuomininkai spręs, ar likti šiame būste, ar ne.
Popietės dalyviams buvo aktualus mokesčio už šiukšles klausimas – gyventojai papildomai turi mokėti šį mokestį už turimą kitą turtą, pavyzdžiui, sodo namelius, garažus. „Mano nuomone, koks yra gyventojui nustatytas mokestis už šiukšles, tiek jis turi ir mokėti, o dabar reikia mokėti ir už paveldėtą namelį, nors jame ir negyveni. Tačiau yra išeitis – reikia kreiptis į elektros tinklus, pristatyti pažymą, kad šiame būste negyveni, nevartoji elektros, ir už šiukšles mokėti nereikės. Blogybė ta, kad reikia gaišti laiką, rinkti pažymas, kad už orą pinigų nemokėtum “,- sakė  G. Lipnevičius.
Buvo aptartas ir švietimo Radviliškio rajone klausimas. „Šalia Radviliškio, prie Arimaičių ežero, atsidaro privati mokykla. Rajone mokyklos uždarinėjamos, o štai nauja atsidaro. Klausimas, kaip ji, pastatyta laukuose, išsilaikys? Blogai, kad ši mokykla atims vaikus iš rajono mokyklų ir pagreitins kai kurių kaimo mokyklų užsidarymą. Įdomu ir tai, kad Aukštelkų mokykloje daromas remontas, nors kitais metais joje mokysis tik 5 vaikai –  čia  įžvelgiamas galimas pinigų švaistymas“,-  sakė bendruomenės pirmininkas.
„Radviliškio rajone planuojama statyti vėjo jėgaines, nors nei vienas rajono bendruomenės pirmininkas apie tai nežino. Tad kam reikia skirti pinigų specialiųjų planų ruošimui, jeigu bendruomenės nariai šioms statyboms priešinsis? Planuojama pastatyti apie 30 jėgainių – vienas pliusas, kad biudžetas gaus nemažai pajamų, bus galima išasfaltuoti gatves ar rajono kelius. Bendruomenės turi būti budrios ir sekti pranešimus apie jėgainių projektavimo eigą, kad  vėjo jėgainės neatsidurtų gyventojų kiemuose“ – su projektu supažindino popietės dalyvius G. Lipnevičius.
Tarybos posėdį stebėję Bendruomenės nariai stebėjosi mero ir savivaldybės administracijos veiksmais, kad daugelis bendruomenių, tame tarpe ir „Radviliškio krašto bendruomenė“, nebuvo informuota teikti savo narių į bendruomenių tarybą. „Turbūt į tarybą kviečiamos tik „savos“ bendruomenės, kurios atstovaus ne bendruomenių, o partijos interesus“,- sakė popietės dalyviai.

„Taryboje buvo kuriozas – nepatvirtinta Etikos komisija, nes niekas nepasiūlė komisijos pirmininko. J. Povilaitis nebesutiko būti pirmininku, nes šioje komisijoje svarstomos visos negerovės. Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje žadėjo teikti teikimą, nes ši komisija turėjo būti sudaryta per du mėnesius“,- sakė G. Lipnevičius. Kodėl opozicijoje esantys socialdemokratai ir „darbiečiai“, kuriems ir priklauso šis postas, nesugebėjo pasiūlyti kandidato į Etikos komisiją: ar dėl kompetencijos stokos, ar dėl kitų priežasčių, klausimas Taryboje liko neatsakytas.
Pasak bendruomenės pirmininko, daugiausia Taryboje diskusijų sukėlė klausimas dėl E.Mončausko prašymo išeiti iš darbo. Į diskusiją įsijungė  LR Seimo narys A. Gaidžiūnas. „Mes įvedėme pataisas, kad atsisakęs tarybos nario mandato, asmuo  turi sumokėti 10 tūkst. eurų, o dabar pasimatė, kad įstatyme yra spraga, jis bus tobulinamas – E. Mončauskui šiuo atveju nereikės mokėti tokios sumos už mandato atsisakymą, nes dirbo administracijoje“,- sakė A. Gaidžiūnas.
„Manau, kad tokiu būdu valstybei nebuvo sumokėta 10 tūkst. eurų, o ar pasitvirtins šis negražus konservatorių manevras – parodys laikas. Beje, Radviliškio miesto seniūno vieta laikoma tuščia, ar nebus taip, kad E. Mončauskas grįš į seniūno pareigybes. Manau, kad tai – pasityčiojamas iš įstatymo“,- LR Seimo nariui paantrino G. Lipnevičius.

Popietės pabaigoje buvo nutarta organizuoti bendruomenės Vasaros šventę, kurioje dalyvauti bus pakviesti visų skyrių atstovai, o kad nebūtų nuobodu, šventė vyks su sportinėmis varžybomis.
„Kavos popietes“ organizuoja ir jos dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, O. Kazlovskaja, G. Chodosovskaja, E.Siudikienė, V. Goštautienė, A.  Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija
Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

Atšvęstas Radviliškio miesto gimtadienis

Avatar

Paskelbta

data

„Radviliškio krašto bendruomenė“, kartu su visais radviliškiečiai liepos 5 ir 6 dienomis tradiciškai galėjo pasidžiaugti gimtadienį švenčiančiu miestu.
Buvo ką veikti ir į ką pažiūrėti dideliems ir mažiems: sportuojančiųjų ir sportą mėgstančiųjų laukė petankės, tinklinio, teniso, naktinio futbolo, žvejų varžybos, norinčius paganyti akį kvietė dviračių akrobatų iš Latvijos šou, Baltijos galiūnų čempionatas, vakariniai koncertai, mugės ir pramogos vaikams, tradicinis kojinių mezgimo čempionatas, tarptautinio folkloro festivalio-konkurso „Saulės žiedo“ dalyvių iš Portugalijos ir Latvijos pasirodymai, Radviliškio miesto Garbės piliečio apdovanojimo ceremonija, „Tautiškos giesmės“ giedojimas bei kiti renginiai.

Į vakaro koncertus susirinkusius radviliškiečius ir Radviliškio miesto svečius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, LR Seimo narys A. Gaidžiūnas ir Katzrino miesto (Izraelis) meras D. Apartsevas, nustebinęs visus puikia lietuvių kalba.
Katzrino miestas – naujasis Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo partneris, sutartis dėl abiejų savivaldybių bendradarbiavimo buvo pasirašyta Radviliškyje Valstybės dienos išvakarėse.
Radviliškio  miesto šventės renginiuose dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Gediminas Lipnevičius, Vilma Aleknienė, Jonas Povilaitis ir kiti.
Dar vienas Radviliškio miesto šventės akcentas – Radviliškio miesto garbės piliečio vardo įteikimo ceremonija. Šiais metais Radviliškio miesto garbės piliečio regalijos įteiktos pedagogui, buvusiam Šeduvos gimnazijos direktoriui, buvusiam Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojui Kazimierui Auguliui. Ši nominacija, teikiama miestą garsinantiems žmonės, šokiravo daugelį šventės dalyvių.
Nemažą būrį radviliškiečių bei miesto svečių džiugino dvi kompozicijos: apie valstybę ir jos ateitį susimąstyti skatinanti „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“ ir inscenizacija „Aš mylėsiu ir lauksiu…“, skirta Lietuvos kariuomenės istorinės pergalės prieš bermontininkus 100-mečiui, primenanti visiems istorinę pergalę per meilės ir ilgesio prizmę. Abiejų projektų režisierė – R. Atkočiūnienė. 
Miesto šventė vakariniame koncerte radviliškiečius linksmino R. Difartas ir grupė, V. Baumila  ir „16 Hz“.
Šventėje netrūko ir prekybininkų, siūliusių šventės dalyviams įsigyti suvenyrų, maisto produktų, paskanauti giros ar alaus.
Po koncerto vakarinį miesto dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.

„Radviliškio krašto“ informacijaSkaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019