Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės namuose pristatytas parlamentinis politinės korupcijos tyrimas, jo išvados bei pasiūlymai

Avatar

Paskelbta

data

Prieš rinkimus – parama politikams
Kaip jau buvo rašyta savaitraštyje „Radviliškio kraštas“, bendruomenės namuose lankėsi Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas. Svečias pasidalino informaciją apie atliktą parlamentinį politinės korupcijos tyrimą.
„Apie 50 praėjusios kadencijos Seimo narių turėjo Paramos fondus. Kai kurie fondai pradėdavo veikti prieš rinkimus ir pagrindinis jų tikslas buvo išgryninti pinigus. Prieš rinkimus taip pat būdavo organizuojami įvairios viešųjų ryšių kampanijos, šou, kurių tikslas – paremti vieną ar kitą politiką“,- sakė V.Bakas.
Pasak svečio, dar vienas politikų paramos mechanizmas, kai jį netikėtai paremia 80 proc. vienos įmonės nedaug uždirbantys darbuotojai. „Įmonės darbuotojai turbūt būna priversti paremti politiką, nes bijo netekti darbo“,- situaciją pakomentavo V.Bakas.

Verslo kišimasis į politiką
Lietuvoje susiklostė tokia situacija, kai verslas ir politika tapo kaip ir neatsiejami. „AB „Lietuvos geležinkeliai“ 2008 m., kai Lietuvoje buvo krizė, gavo užsakymą už milijardą litų. Kai verslas taip kišasi į politiką, labai patogu daryti verslą – verslininkai palaiko politiką, jis gauna finansavimą, gali nusipirkti daugiau eterio, žiniasklaidos paramą. Už palaikymą įmonė gauna užsakymų. Dėl verslininkas nori užimti ministro postą, viskas būna iš anksto nusprendžiama. Dėl korupcijos Lietuva kasmet netenka 4,5 mlrd. eurų ir pagal korupcijos riziką yra žemiau nei ES vidurkis“,- apie tokią tendenciją papasakojo V.Bakas.

Bandymai suvaldyti korupciją
Seimo narys V.Bakas bendruomenės nariams papasakojo apie bandymus suvaldyti korupciją valstybiniu mastu. „2010 m. Prezidentė pasiūlė ir buvo priimtas įstatymas „Neteisėtas praturtėjimas“, skirtas persekioti netikėtai praturtėjusiems asmenims, tačiau įstatymas iki šiol neveikia. Viena iš versijų, kodėl įstatymas neveikia – teisėsaugininkai nedrįsta tirti turtingų žmonių nusikaltimų.
2015-17 metų laikotarpiu vidutinė bausmė už kyšininkavimą – tik 5 tūkst. eurų. Kyšininkavimo bylos tiriamos gana ilgai – tyrimas kartais užtrunka net iki 10 metų ir teisiamieji dažnai iš teismų išeina iškelta galva“,- sakė svečias.
Dar vienas bandymas pažaboti korupciją – šiuo metu rengiamas Civilinis turto konfiskavimo įstatymas. Pagal šį įstatymą, įtariamas asmuo turės per 30 dienų įrodyti, iš kur įgijo turtą, jeigu neįrodo, turtas konfiskuojamas, nes tai yra visuomenės turtas.
„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G.Lipnevičius suabejojo, ar neprasidės „raganų medžioklė“ – nukentės verslininkai, o korumpuoti politikai vėl „iš balos išlips sausi“. „2007 m. buvo paviešintas straipsnis apie Radviliškio rajono mero turtus, tačiau, prasidėjus teismų maratonui, meras netikėtai nuskurdo ir turto nebeturi. Mano manymu, bauda už kyšininkavimą labai nedidelė, kai mūsų mero atlyginimas siekia 3 tūkst. eurų per mėnesį“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
Jam pritarė ir Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas: „Vienas Seimo narys man sakė, kad per 28 metus darbo Seime jis įsigijo tik namelį kaime, o Radviliškio rajono mero vaikai jau turi namą Vilniuje, Žvėryne, butą kitame sostinės rajone“.
Pasak Seimo nario V.Bako, būtina pažaboti valdininkų nebaudžiamumą: „Prieš metus buvo numatyta, kad už korupcinius nusikaltimus  bausmė turi būti ne mažesnė nei laisvės atėmimas, o bauda – ne mažesnė nei siekiama nauda. Tai jau priimta, tačiau baudžiamieji įstatymai atgaline tvarka negalioja ir daugelis korumpuotų valdininkų baudžiami pagal senuosius įstatymus. Kad valdininkas būtų nubaustas, reikia įrodyti jo nusikaltimus. Štai „MG Baltic“ teisme atstovauja 10 geriausių advokatų, užstoja kai kurie politikai, o kaltinimą palaiko vienas prokuroras“.
Svečiui pritarė ir bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius: „Mūsų rajono merą Apeliacinis teismas išteisino, dabar byla atsidūrė aukščiausiajam teisme. Pažymėtina, kad Apeliaciniame teisme buvo išteisinti net tie asmenys, kurie prisipažino kaltais ir neprašė būti išteisinti. Manau, kad čia jau kyla grėsmė nacionaliniam saugumui“.

Ydinga Viešųjų pirkimų tvarka
Susitikimo metu buvo paliesta ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) veikla.
„Radviliškio rajono valdžia miesto baseinui pirko kėdes, už kurių vienetą sumokėta 750 eurų, kai parduotuvėje viena tokia kėdė kainuoja apie 200 eurų, vadinasi, buvo permokėta beveik 4 kartus. Ar tai nusikaltimas?“- klausė Seimo narių bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius.
Pasak Seimo nario A. Gaidžiūno, jis taip pat domėjosi šiais pirkimais ir gavo atsakymą, kad šis kėdžių pirkimas vyko skaidriai ir teisėtai, nes vyko pirkimo konkursas ir dokumentai tvarkingi.
Buvo pateiktas dar vienas pavyzdys –  Radviliškio rajono savivaldybės informacijos viešinimo konkursas. „Šiame viešinimo konkurse dalyvavo ir savaitraštis „Radviliškio kraštas“, tačiau konkurso nelaimėjo. VPT pripažino, kad konkursas neteisėtas, rekomendavo savivaldybei nutraukti sutartį su jį laimėjusiu savaitraščiu „Radviliškio naujienos“. Savivaldybė konkurso nenutraukė, jį organizavę asmenys gavo baudas, o savaitraščiui savivaldybė sumokėjo už viešinimą 73 tūkst. eurų. Šiais metais organizuojant viešinimo konkursą buvo tokios sąlygos, kad „Radviliškio kraštas“ negalėtų dalyvauti, ir jį laimėtų savivaldybei lojalus savaitraštis“,- iškėlė problemą G. Lipnevičius.
„Tai didelė problema. Konkursą laimėjęs savaitraštis spausdina valdančiai partijai palankius straipsnius, deda tų pačių asmenų nuotraukas. Tačiau situacija nepasikeis, kol rajono Taryba tylės ir vienbalsiai balsuos už tokį sprendimą“,- Tarybos nariams kritikos nepagailėjo Seimo narys A. Gaidžiūnas.
Susitikimo pabaigoje Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas palinkėjo bendruomenės nariams būsimųjų rinkimų metu susitelkti, susitarti, kurį kandidatą palaikys ir išsirinkti tokį, kuris atstovautų bendruomenės interesams visą laiką.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės popietėje – dviejų profesinių mokyklų prisistatymas

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 17 d.  „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, Tarybos nario bei bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus  kvietimu, lankėsi Radviliškio technologijų ir verslo centro direktorius J. Pravilonis, skyriaus vedėjas A.Vaičiulis, praktinio mokymo vadovas A. Slavinskas, taip pat Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai Č. Abromaitis, J. Jasnauskaitė, D. Vidugirienė, A. Kairienė, A. Salinkienė, M. Bartkus.
Šį kartą popietėje buvo kalbėta apie tai, kokias profesijas galima įsigyti šiose mokyklose, kuo mokyklos yra išskirtinės ir kuo panašios. Taip pat popietėje buvo ir praktinių užsiėmimų: bendruomenės narius atvykę profesijos mokytojai pamokė  keksiukų dekoravimo, floristikos, stalo serviravimo paslapčių.
Prekybos ir verslo skyriuje mokiniams amžiaus cenzo nėra
„Prekybos ir verslo skyrius yra Šiauliuose, pas mus galite įstoti  mokytis ir įsigyti darbo rinkoje paklausią specialybę. Mokytis niekada ne vėlu, mūsų vyriausiai mokinei  buvo 66 metai“,- mokyklos pristatymą pradėjo profesijos mokytojas, atsakingas už viešuosius ryšius, Č. Abromaitis.
Profesijos mokytoja  J. Jasnauskaitė plačiau papasakojo apie  Prekybos ir verslo skyriaus veiklą: „Esame profesinė mokykla, kuri ruošia darbo rinkoje paklausias specialybes: konditerius, virėjus, logistus-ekspeditorius, prekybos įmonių vadybininkų padėjėjus, padavėjus-barmenus, apeigų ir švenčių organizatorius, elektroninės prekybos agentus ir dar daugelį kitų paklausių rinkoje specialybių. Amžiaus cenzo mokytis nėra – priimami mokiniai nuo 16 metų, vyriausias mokinys, baigęs konditerio specialybę, buvo 66 metų moteris. Šiuo metu ji turi savo verslą, namuose kepa tortus, pyragus. Pas mus dar patrauklu mokytis, nes yra nuotolinis mokymas – galima mokytis iš namų, reikia turėti tik kompiuterį. Mokslai trunka vienerius metus ir išduodamas diplomas. Mūsų skyrius labai aktyvus, mes Lietuvoje garsūs savo rekordais – jų turime jau 19, kitais mokslo metasi bus jubiliejinis – 20 rekordas. Pirmasis rekordas – tai iškeptas ilgiausias ir sunkiausias pyragas – net  132 metrų. Kad ilgiausio pyrago rekordas būtų užfiksuotas, jis niekur negalėjo būti įskilęs, konditeriai jį kepė atskirais gabaliukais, po to sujungė į visumą. Darėme rekordą iš „Skruzdėlyno“, gaminome didžiausią Velykinis zuikį, kuris buvo  net  2 m 13 cm. Bendradarbiaudami  kartu su „Rūtos“ saldainių fabriku, pagaminome  sunkiausią šokoladinį triufelio formos saldainį, kuris svėrė net 213 kilogramų. Taip pat kartui su „Rūtos“ fabriku gaminome  Velykinį šokoladinį margutį, sveriantį kiek daugiau nei  290 kilogramų, o aukštis – 1 m 10 cm. Suvėrėme ir ilgiausią „kūčiukų“ vėrinį, jo ilgis buvo 460 metrų ir  20 centimetrų. Esame pasiekę ir nevalgomų rekordų: sudeginome aukščiausią Morę, kurios ūgis siekė  21 metrą ir 9 cm; pasiuvome ilgiausias džinsines kelnes, kurių ilgis buvo  70 metrų, o juosmens apimtis – 5 m 32 cm. Beje, džinsus šioms kelnėms siūti vežėmės net iš Palangos, nes Šiauliuose dėvėtų rūbų parduotuvėse jų nebebuvo likę. Dar esame Kryžių kalną apjuosę Žolinių vainiku, kurio ilgis siekė 351 m.  Prie visų šių rekordų siekimo aktyviai prisideda mokiniai, visi rekordai yra užfiksuoti  Lietuvos rekordų knygoje. Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai daugelio nacionalinių ir tarptautinių profesinio meistriškumo konkursų prizininkai. O ir pats skyrius yra apdovanotas ne vienu diplomu už savo vykdomą veiklą, pavyzdžiui, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro „Gerosios patirties“ konkurse už „Profesinio mokymo populiarinimą, įvaizdžio gerinimą kūrybiškumo ugdymo kontekste, II laipsnio  diplomuuž gerąją patirtį „Aš noriu būti ne tik profesionaliu, bet ir socialiai atsakingu“, specialųjį diplomą už inovacijas profesiniame mokyme ir kt.“

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras – aktyvus projektų dalyvis
Su Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centru „Radviliškio krašto bendruomenė“ aktyviai bendradarbiauja bei sulaukia prašomos pagalbos.
„Šio verslo mokymo centro dėka mūsų bendruomenės nariai lankėsi žirgyne, buvome labai gražiai ir šiltai priimti,  neseniai buvome pakviesti į itališko maisto degustaciją. Dėkoju Centro direktoriui J. Praviloniui, kad neatsisako padėti bendruomenei – neseniai padėjo atnaujinti šachmatų figūras, kurios buvo reikalingos šachmatų čempionatui“,- sakė bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius J. Pravilonis trumpai pristatė  Centro veiklą: „Dėkoju, bendruomenės pirmininkui, kad sudarė galimybę susitikti su bendruomene ir pristatyti savo mokyklą. Kartu su manimi atvyko profesijos mokytojos R. Bučinskienė, D. Petrauskienė, L. Kasperavičienė, naujos floristikos specialybės mokytoja D. Gakštienė.  Profesijos mokytojos papasakos, kaip  ruošti sveiką maistą, jau sukasi šokolado aparatas, bus galima paragauti ir saldžių, ir sveikų užkandžių. Stengiamės suteikti profesiją jaunimui ir vyresniems asmenims  bei norintiems persikvalifikuoti. Mūsų Centre mokosi mokiniai iš 46 savivaldybių. Turime bendrabutį,  valgyklą, SUP mokiniai gauna nemokamą maitinimą, kompensuojamos kelionės išlaidos, sprendžiamos socialinės problemos. Esame aktyvūs projektinėje veikloje – 115 mokinių dalyvavo tarptautiniuose projektuose, buvo išvykę į Ispaniją, Italiją, Vokietiją. Užsienyje mokiniai įgauna ir profesinių, ir kalbinių įgūdžių. Nemažai pasiekimų yra ir sportinėje veikloje – neseniai sportininkai iš Jungtinių Arabų Emyratų parsivežė du aukso medalius. Tikrai džiaugiamės vaikų pasiekimais. Teikiame paslaugas įmonėms, įstaigoms, malonu bendrauti ir padėti jūsų bendruomenei. Mūsų pažangūs mokiniai gauna  iki 28,80 eurų stipendiją.. Esame ūkiška mokykla –  turime žemės, teikiame įvairias paslaugas. Turime svečių namus, kuriuose viešbučio darbuotojo specialybės mokiniai gali įtvirtinti praktinius įgūdžius. Mūsų mokymo programose 70 proc. laiko skiriama praktiniam mokymui. Nuo birželio 1 d. pradėtas mokinių priėmimas į mūsų Centrą, teikiamos 24 profesinio mokymo programos“. 
Šeduvos skyriaus vedėjas A.Vaičiulis bei praktinio mokymo vadovas A.Slavinskas popietės dalyviams daugiau papasakojo apie Centro Šeduvos skyrių. Bendruomenės nariai sužinojo, kad šiuo metu Šeduvos skyriuje mokosi apie 200 mokinių, jame galima įsigyti paklausių specialybių: elektriko, apskaitininko, žirgininkystės  verslo darbuotojo, virėjo bei kt. Šeduvos skyrius taip pat turi savo bendrabutį.
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriuje teikiama dar viena paslauga –  seni negaliojantys  traktorininkų pažymėjimai keičiami į naujus.
Praktinė popietės dalis
Po abiejų mokyklų pristatymo, popietės dalyviai turėjo galimybę paragauti ir patys pasimokyti paruošti saldžių bei sveikų užkandžių – šio meno juos mokė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytoja R. Bučinskienė.
Centro floristė  popietės dalyvius pamokė sukomponuoti Joninių puokštes – į namus daugelis moterų išėjo su pasidarytomis puokštėmis.
Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai pasiūlė bendruomenės nariams kūrybinį darbą – patiems, pasitelkus fantaziją, pasimokyti dekoruoti keksiukus bei pasimokyti serviruoti stalą desertui.
O kad mokytis bei dirbti  nebūtų nuobodu, svečias iš Šiaulių  M. Bartkus pademonstravo savo įspūdingą balsą, atlikdamas keletą dainų.
Bendruomenės namuose „Kavos popietes“  organizuoja bei jų dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padėjo bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, G.Chodosovskaja, V.Gerštautienė, V.Goštautienė, T.Kojelienė, A.Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės nariai atidarė kurortinį sezoną

Avatar

Paskelbta

data

Ankstyvą  birželio 15  dienos rytą prie miesto stadiono rinkosi „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai, pasiruošę į pirmąją šiais metais  kelionę prie Baltijos jūros.

Atvykus į kurortą, vieni bendruomenės nariai nuskubėjo pasisveikinti su Baltija, kiti pasuko Palangos bažnyčios link, treti mėgavosi Basanavičiaus gatvės atmosfera, dar kiti neskubėdami žingsniavo Birutės kalno link bei patraukė aplankyti Palangos Gintaro muziejaus. Nesvarbu, kas ir kur, svarbiausia, kad saulė ir geras oras poilsiautojus lepino iki pat vakaro. Šilta birželio  saulė nors dar kaip reikiant neįšildė Baltijos vandens, tačiau patys drąsiausi nepabūgo šalto jūros vandens ir  nėrė į saulėje mirguliuojančias bangas.
Ekskursijos dalyviai dėkingi ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui Gediminui Lipnevičiui už organizuotą kelionę bei suteiktą galimybę apsilankyti nuostabiame Lietuvos pajūryje.
Kadangi Lietuvoje vasara trumpa, autobusai prie jūros veš bendruomenės narius kiekvieną savaitgalį, jei tik bus norinčiųjų.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019