Bendruomenės kelionė po Dotnuvą, Kėdainius, Paberžę

Ankstų šeštadienio rytą „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai vyko į pažintinę kelionę Radviliškis-Kėdainiai-Paberžė. Pirmiausia keliauninkai nuvyko į Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią. Bažnyčios istoriją papasakojo Šeduvos parapijos klebonas Virginijus Kazaitis. Sužinojome, kad bažnyčia įkurta 1649 m., šventovė  renesansinė, pastatyta baroko stiliumi. Šeduvoje gyveno ir mirė Kaišiadorių vyskupas – Palaimintasis Teofilis Matulionis.
Atvykus į Dotnuvą, svarbiausias kelionės tikslas buvo apžiūrėti Tėvo Stanislovo namus. Tėvas Stanislovas, Algirdas Mykolas Dobrovolskis – kunigas, pamokslininkas, vienuolis, kapucinas, gimęs Radviliškyje. Apie nesavanaudišką vienuolio gyvenimą, apie jo norą padėti vargšams, narkomanams papasakojo šių namų darbuotoja, Tėvą Stanislovą  švelniai vadindama „tėveliu“.
Iš  Dotnuvos kelionė tęsėsi  Kėdainių senamiesčio link. Kėdainių senamiestį puošia XVIII a. rotušė, viena iš trijų Lietuvoje,  yra 29 istorinės gatvės ir 4 turgaus aikštės, Šv. Jurgio bei Šv. Juozapo, liuteronų, evangelikų reformatų bažnyčios.
Ekskursantai  keliavo tiltu per Nevėžį ir už tai buvo apdovanoti žemėlapiu „Pėsčiomis po Kėdainių senamiestį“ su Kėdainių muitinės žemaičių ir aukštaičių antspaudais. Po smagaus pasivaikščiojimo,  kavinėje „Grėjaus namas“ kelionės dalyviai pasmaguriavo agurkinių ledų.
Toliau kelias driekėsi Paberžės link. Paberžė –  nedidelis bažnytkaimis Kėdainių rajone. Jame 39 metus  kunigavo ir mirė kapucinų vienuolis Tėvas Stanislovas. Tėvo Stanislovo kapas labai kuklus, be antkapio, jį  puošia tik gėlės. Prie kapo pastatytas aukštas medinis kryžius, o ant jo – trys mazgai, kurie rodo, kad jis visada buvo susijuosęs virve. 1966 m. vienuolis kapucinas, kunigas Tėvas Stanislovas, atvykęs į Paberžę išpuošė bažnyčią, sutvarkė kapines, pastatė paminklų. Klebonijoje ir klėtelėje surinkta daug meno kūrinių, o sienos nukabinėtos senais rakandai.
Apie Tėvo Stanislovo gyvenimą ir labdaringą bei švietėjišką veiklą įdomiai pasakojo Paberžėje gyvenanti paveldo prižiūrėtoja Regina Galvanauskienė.
Iš  turiningos ekskursijos bendruomenės nariai grįžo išvargę, tačiau pilni nepamirštamų įspūdžių.
Kelionės dalyviai dėkingi ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ gidui Albertui Vitartui, bendruomenės  pirmininkui Gediminui Lipnevičiui, jo pavaduotojai Vilmai Aleknienei  bei bendruomenės administratorei Sonatai Skorkaitei už organizuotą kelionę bei suteiktą galimybę apsilankyti Tėvo Stanislovo namuose.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija

Total
17
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts