Bendruomenė Radviliškiui dovanojo Užgavėnes

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

Jau kelerius metus Radviliškyje nešvenčiamos Užgavėnės – šventę rajono vadovai  „ištrėmė“ į Kleboniškių kaimą, į kurį ne visi radviliškiečiai turi galimybių atvykti. Norėdami, kad Užgavėnių dvasią  pajustų  ir radviliškiečiai, „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai ėmėsi iniciatyvos ir šventę surengė pačiame Radviliškio centre, prie bendruomenės namų. Kepamų blynų kvapas bei tranki „Šeduvos muzikontų“ muzika viliojo radviliškiečius į šventę. Visi šventės dalyviai buvo pavaišinti bendruomenės narių keptais blynais. Kad daugiau blynų tilptų į pilvus ir visi  būtų sotesni, į šventę atjojęs ant ne pirmos jaunystės arklio šelmis suorganizavo improvizuotą mankštą, kurioje Užgavėnių dalyviai noriai dalyvavo. Po mankštos smagiai įsisuko ratelis.
 Grojant muzikantams iš Šeduvos, skambėjo dainos, kvepėjo blynai su uogiene, liejosi juokas. Šventės pabaigoje buvo sudeginta Morė – Užgavėnių simbolis – ir palinkėta, kad kartu su ja sudegtų visos Radviliškio negandos.
„Bendruomenė pastebėjusi, kad kažkoks valdžios „kipšas“, pavogęs Užgavėnių bei Joninių šventes iš radviliškiečių, ėmėsi iniciatyvos ir šias šventes radviliškiečiams organizuoti pati. Dėkoju visiems, aktyviai prisidėjusiems prie bendruomenės organizuotos Užgavėnių šventės, o ypač: Morės gamintojai Alfonsei Stripeikienei; blynų kepėjoms: Reginai Šukienei, Irenai Grakauskienei, Bronei Krikščiukaitienei, Virginijai Lukšienei, Emilijai Siudikienei, Renatai Dzindzeletienei, Virginijai Goštautienei, Ramutei Andrejauskienei; už ūkinę šventės dalį atsakingiems Dariui Kalaimai ir Vladui Andrejauskui, grojusiems „Šeduvos muzikontams“: Vladui Staugai, Valei ir Vladui Bonderevams; kavą bei arbatą virusioms Dovilei Dapkutei ir Sonatai Skorkaitei; šventės „sieloms“ Rimantei Radavičienei bei Edmundui Verpetinskui“,- sakė šios šventės organizatorius ir rėmėjas „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts