Benamiai įsikurs šalia progimnazijos

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad buvusios blaivyklos pastatą, esantį adresu Maironio g. 18A, Radviliškyje, VĮ Turto bankas už nugenėtus krūmus atidavė savivaldybės nuosavybėn. Tuo metu valdininkai džiaugėsi, kad pastatu ir toliau galės naudotis Radviliškio krašto žmonių su negalia sąjunga, taip pat bus teikiamos apnakvindinimo paslaugos gyvenamosios vietos neturintiems žmonėms. Praėjo vos daugiau nei mėnuo, ir paaiškėjo, kad gyvenamosios vietos neturintys asmenys nuo 2021 m. lapkričio 1 d. nakvos jau kitose patalpose. Tiesa, savivaldybės viešajame pirkime tokie asmenys pavadinti benamiais.

Patvirtintas konkurso nugalėtojas

Rugsėjo 16 d. paskelbto viešojo pirkimo „Laikino apgyvendinimo paslauga benamiams” nugalėtojas jau yra. Tai – UAB „Rijada”. Iš viešų duomenų apie įmonę pastebėtas gana keistas dalykas – įmonė savo veikla nurodė nealkoholinių gėrimų gamybą, prekybą automobiliais ir kitas veiklas.

Savivaldybės administracija „pamiršo“ informuoti apie naujus kaimynus

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, šios paslaugos bus teikiamos adresu V. Kudirkos g. 3A, Radviliškyje, Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Radviliškio poskyrio bei Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriaus kieme bei Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos pašonėje. Vienu metu galės gyventi iki 15 asmenų. Ar šios įstaigos bus patenkintos naujais kaimynais, dar nežinia, bet šiuo metu nei progimnazijos direktorė Rasa Dagienė, nei Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus vadovė Eglė Ivanauskytė apie juos išvis nieko nežino.

Nakvynė kainuos 7 eurus

Anksčiau neturinčių gyvenamosios vietos asmenų laikino apgyvendinimo paslaugos buvo teikiamos už 7,27 Eur už parą. Laimėjusi konkursą bendrovė pažadėjo nakvynę suteikti vos už 7,0 Eur su PVM per parą vienam žmogui. Konkurse dalyvavusi Radviliškio krašto žmonių su negalia sąjunga siūlėsi benamius priglausti už 7,50 Eur be PVM. Anksčiau likimo nuskriausti žmonės, kurie nakvojo Nakvynės namuose adresu Maironio g. 18A, skundėsi, kad valgį tenka gamintis kibire, ne visada gali nusiprausti, labai mažai vietos. Pagal savivaldybės administracijos direktorės atsakymą – dabar tinkamomis sąlygomis bus pasirūpinta. Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė neatsakė į klausimą, ar konkursą laimėjusi bendrovė turi patirties apnakvindinimo paslaugų teikime, bet nurodė, kad „paslaugų teikimo dieną paslaugas teikianti įstaiga turės atitikti keliamas sąlygas pagal teisės aktus”.

Įdarbintas dar vienas asmuo

Nuo šių metų pradžios UAB „Rijadoje” dirbo du žmonės, nuo rugsėjo 23 d., pagal viešus įmonės duomenis, – įdarbintas trečias. Ar būtent šis darbuotojas prižiūrės, kiek benamių ateina pernakvoti, stebės jų saugumą per naktį, bus matyti.

Įsipareigojo užtikrinti vos ne viešbučio sąlygas

Savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitinės pasiteiravome, kokiomis sąlygomis gyvens gyvenamosios vietos neturintys žmonės. Pasak administracijos vadovės, likimo nuskriausti žmonės vyrai ir moterys gyvens atskirai, nakvynės vietoje galės žiūrėti televizorių, klausyti radijo, turės, kur pasigaminti valgyti bei nusiprausti. Ir netgi visos ekstremaliosios situacijos metu visas savaitės dienas ir visą parą jie galės būti vietoje ir į lauką išvaryti nebus. Viešajame pirkime paslaugos teikėjui keltos sąlygos, kad jis turės netgi savo klientų socialinėmis pašalpomis pasirūpinti. Paklausta, kas pasirūpins gyventojų saugumu per naktį, J. Margaitienė atsakė, kad jie turės galimybę užsirakinti  laikino apnakvindinimo vietą, tačiau apie tai, kad benamiai ir patys vieni kitiems gali kelti problemų, ji nepagalvojo. Pasak administracijos direktorės, apie naujai atvykusius asmenis Socialinės paramos skyrių informuos paslaugų teikėjas arba patys paslaugos gavėjai kreipsis į Skyrių.

2021 metais už 8 mėnesius laikino apnakvindinimo paslaugoms apmokėti savivaldybė skyrė 10,5 tūkst. Eur (tai yra nuo 0,8 tūkst. Eur per mėnesį iki 1,8 tūkst. Eur per mėnesį). Kadangi nuo lapkričio 1 d. Nakvynės namai turės persikelti į naujas patalpas, informuosime, kokios sąlygos ten lauks likimo nuskriaustų žmonių. Ar tinkama Nakvynės namų vieta benamiams šalia progimnazijos, Užimtumo tarnybos bei Mokesčių inspekcijos, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Rita Grigalienė

Total
17
Dalinasi
Related Posts