Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Baseino statybos byloje – skandalingas posūkis

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 18 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko neeilinis  tarybos posėdis, kuriame buvo svarstomi trys klausimai, tačiau pagrindinis ir daugiausiai aistrų sukėlęs buvo dėl teismo sprendimo, pagal kurį bus ženkliai patuštintas rajono biudžetas.

„Raseinių statybai“ priteista „apvali“ sumelė

Šią savaitę jau įsigalios Šiaulių apygardos teismo sprendimas, pagal kurį Radviliškio rajono savivaldybė turės apmokėti 100 583 eurų skolą. Ši suma susidarė dėl Radviliškio rajono savivaldybės 78 279,83 eurų skolos UAB „Raseinių statyba“ už statomame plaukimo baseine atliktus papildomus statybos darbus, 3 812 eurų siekia bylinėjimosi išlaidų, iki 2052,41 euro 6 procentų metinių palūkanų už priteistą sumą bei 16 438 eurų pridedamosios vertės mokesčio Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Suma įspūdinga, tačiau Radviliškio rajono valdantieji pasiryžę ją sumokėti be jokių  didesnių abejonių bei klausimų – juk pinigai ne iš jų kišenės, o mokesčių mokėtojų.

Nutraukta ir teisme „atgimusi“ sutartis

Visa istorija dėl UAB „Raseinių statyba“ atliktų darbų prasidėjo 2015 metais, kai spalio 16 d. „Raseinių statyba“ bei Radviliškio rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį, pagal kurią papildomiems darbams finansuoti turėjo būti skiriami 125 tūkstančiai eurų. Tačiau ši sutartis kovo mėnesį buvo nutraukta abipusiu šalių susitarimu dėl paaiškėjusių skaičiavimo klaidų.

Dėl šios abejotinos sutarties tyrimą atliko Viešųjų pirkimų tarnyba, kuri nustatė, kad dalis papildomų darbų buvo atlikta dar iki sutarties pasirašymo. Viešųjų pirkimų tarnyba pateikė išvadą: „Atsižvelgiant į nustatytą, pažymėtina, kad Rangovas dalį Papildomu pirkimu įsigytų darbų jau buvo atlikęs dar iki Papildomo pirkimo procedūrų vykdymo pradžios, todėl Perkančioji organizacija vykdydama Papildomų darbų pirkimą jau įsigytiems ir atliktiems darbams tik imitavo viešąjį pirkimą, norėdama įteisinti jau sudarytą sandorį. Tarnyba, paaiškėjus patikros vietoje nustatytiems faktams, konstatuoja, kad Perkančioji organizacija, atlikusi Papildomų darbų pirkimo procedūras jau atliktiems darbams, t. y. tik imituodama pirkimo procedūrą, pažeidė Įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje nustatytą skaidrumo principą“.

Turbūt radviliškiečiai jau nebesistebi, kad eilinį kartą Radviliškio rajono savivaldybė, vykdydama viešuosius pirkimus, pažeidė skaidrumo principą – juk gyvename vienoje korumpuočiausių Lietuvos savivaldybių.

Nutraukus neskaidrią ir imituotą viešųjų pirkimų sutartį, „Raseinių statyba“ vis tiek norėjo atgauti pinigus iš savivaldybės ir padavė ją į teismą. Sprendimas puikus – juk teismui priteisus lėšas, jokios „nindzių“ tarnybos negalės prisikabinti. Radviliškio rajono savivaldybėje galimai pradėjo veikti nauja „atkato“ atidavimo schema – teismo keliu.

Į tarybos posėdį atsiųsti įsakymų vykdytojai

Neeiliniame tarybos posėdyje savivaldybės finansininkė R. Chlebauskienė tarybos narius informavo, kad savivaldybė nelaimėjo Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną  programos projekto, todėl atliko 100 tūkstančių eurų, kuriais galima būtų atsiskaityti su UAB „Raseinių statyba“ ir kitomis institucijomis.
Šis savivaldybės administracijos pasiūlymas labai papiktino opozicijoje esančius tarybos narius. Tarybos narys J. Malinauskas klausė, kam atstovavo statybos objekto techninis prižiūrėtojas, kur jis buvo vykdant papildomus darbus? Pasirodo, niekas nežino, kas šio objekto techninis prižiūrėtojas dabar, nes anksčiau dirbęs jau išėjo iš darbo.

Tarybos nariai klausė, ar teismas matė Viešųjų pirkimų tarnybos išvadą apie imituotą viešąjį pirkimą, tačiau savivaldybės  administracija atsakė, kad šios sutarties teismui pateikti teisininkai nematė būtinybės ir šis veiksmas buvo neprivalomas. Toks atsakymas sukėlė tarybos nariams juoką (aišku, ne konservatoriams).

Į tiesius bei konkrečius tarybos narių J. Malinausko, E. Martynkino, S. Zajančkausko klausimus Juridinio skyriaus vedėjas V. Žvikas ir Statybų skyriaus vedėjas G. Vičas atsakinėjo net paraudonavę. Aišku, Tarybos nariai norėjo savo klausimus adresuoti pagrindiniams šio spektaklio su  teismo procesu „režisieriams“ – merui A. Čepononiui bei administracijos direktorei J. Margaitienei, tačiau šie, lyg nujausdami audrą, „nusiplovė“: meras susirgo, o administracijos direktorė pasijuto pavargusi ir pasiėmė atostogų. Raudonuoti prieš tarybą turėjo žemesnioji grandis – įsakymų vykdytojai.

Beje, tarybos narių klausimas, kas atsakys už šios imituotos sutarties pasirašymą bei nuostolį rajono biudžetui, liko neatsakytas.

Tarybos nariai jautė spaudimą

Tarybos narius pakelti rankas ir teigiamai nubalsuoti už biudžeto patuštinimą  100 tūkstančių eurų suma, gan aktyviai ėmėsi įkalbinėti savivaldybės teisininkai, mero pavaduotojas.

Savivaldybės teisininkas A. Matuzevičius sakė, kad jau advokatui sumokėti 4 tūkstančiai eurų, o teisiantis toliau suma didės. Teisininkai virkavo, kad negavusi pinigų „Raseinių statyba“ savivaldybę perduos antstoliams ir tada teks mokėti papildomai mokestį už skolos išieškojimą, buvo skųstasi, kad apskundus teismo nutartį reikės dar daugiau sumokėti palūkanų – apie 13 eurų per dieną – ir visos šios išlaidos dar labiau patuštins rajono biudžetą.

„Kozirinį“ argumentą pateikė mero pavaduotojas K. Augulis. „Buvau nuvažiavęs prie baseino, ten jokie darbai nevyksta. Kuo ilgiau eisim į teismų maratoną, tuo ilgiau neįsisavinsime vyriausybės skirtų lėšų. Jeigu šiemet neįsisavinsime lėšų, kitąmet jų nebegausime, statybų neužbaigsime ir baseino neturėsime, tad tarybos nariai apsispręskite“,- rėžė vicemeras.

Šį jo pasisakymą opozicijoje esantys tarybos nariai vertino kaip tarybai daromą spaudimą skirti lėšų teismo išlaidoms bei papildomų darbų apmokėjimui.

„Radviliškio krašto“ skaitytojus supažindiname su tarybos narių nuomonėmis – kas buvo už tai, kad  rajono biudžetas būtų patuštintas, kas susilaikė, o kas buvo prieš lėšų švaistymą.

Balsavo už biudžeto lėšų švaistymą:
Konservatoriai: S. Dišlė, K. Dočkus, A. Januševičienė, A.Jegnoras, D.Jurėnas, S.Skarelienė, V. Smalinskas, J.Staškūnienė;
Liberalai: A.Ruseckas, R.Vaičiurgis;
Socialdemokratai: K. Augulis, J. Pravilonis;
Visuomeninio rinkimų komiteto „Laimutės Šlamienės ir Algirdo Fergelio komitetas Radviliškyje „Už meilę žmogui“  narys A. Fergelis.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi