Baisogalos gimnazistė Karolina – Tarptautinio konkurso laureatė

Kovo 6 d. Kauno karininkų ramovėje  vyko  triguba šventė: Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-mečio, Kovo 11-osios gimnazijos vardo suteikimo 20-mečio minėjimas ir Tarptautinio mokinių piešinių ir eilėraščių miniatiūrų konkurso „Trisdešimt metų kartu su Laisve“ laureatų apdovanojimų baigiamasis šventinis renginys. Baisogalos gimnazijos aštuntokė Karolina Petrauskaitė savo amžiaus grupėje už piešinį ,, Visur gerai, bet namuose geriausia“ pelnė  1-ąją vietą. Sveikiname, džiaugiamės ir didžiuojamės.

Tarptautinio mokinių piešinių ir eilėraščių/miniatiūrų konkurso „Trisdešimt metų kartu su Laisve“ organizatoriai – Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno Kovo 11-osios gimnazija jau prieš mėnesį  kvietė ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Vokietijos, Amerikos lietuvių  mokinius įprasminti iškovotą ir apgintą laisvę piešiniu, poetiniu žodžiu, dalintis kūrybinėmis idėjomis ir asmenine patirtimi. Vertinimo komisijai buvo pateikti du šimtai dailės konkursiniai darbai.

 Į renginį atvyko daug garbių svečių, rašinių, piešinių  konkurso laureatai iš įvairių Lietuvos kampelių. Buvo parengta įdomi šventinė programa. Renginio dalyvius sveikino gimnazijos direktorius S.Milašius, Kovo 11-osios Akto signatarai L. Andrikienė, A. Abišala, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Kauno apskrities skyriaus pirmininkė, istorikė dr. A. Jurevičiūtė, bei kariškis G. Reutas , Bendruomenės centro „Girsta“ pirmininkė Z. Streikienė,  Seimo nario R. Karbauskio patarėja V. Pranarauskaitė . Seimo narys G. Vasiliauskas linkėjo mokiniams nepasiduoti nesėkmėms, ryžtingai įveikti sunkumus ir visada žengti į priekį Laisvės keliu, nes, anot jo, lietuvis turi ypatingą  geną – Laisvės geną, kurio niekas neatims, nes jis yra mūsų kraujyje.

Renginio dalyviams buvo parodyti Laisvės kelio dokumentiniai kadrai. Susikaupę mokinių veidai rodė, kad jie juto prie savo peties prisiliečiant istoriją. Turiningoje programoje moksleivių muzikiniai, meniniai pasirodymai, bei konkurso laureatų apdovanojimai. Konkursų nugalėtojai bei jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanomis. Renginyje buvo eksponuojami piešiniai, skaitomi konkursui pristatyti kūriniai ir jų ištraukos. O ir  vėliau konkursiniai darbai bus eksponuojami Kauno mokytojų kvalifikacijos centre.

Nors šventė baigėsi, bet  dar kartą, kartu su Karolina norime dėkoti  Kovo 11-osios gimnazijai už  spalvingą šventę ir vaišingą priėmimą. Sveikiname  visus su Lietuvos  Laisvės gimtadieniu. Linkime būti vieningiems ir kasdienybėje.  Kviečiame įsiklausyti į poeto Justino Marcinkevičiaus  dramos-poemos „Mindaugas“ žodžius:  O gal tėvynę reikia visą laiką Lipdyt ir kurti, kurti ir lipdyt? Nes jei sustoji  tik – jinai ir miršta. Taip, kurti visą laiką. Visą laiką! Lipdyt ir kurti…

Mokytoja Giedrė Nakutienė,  Baisogalos gimnazija

Total
0
Dalinasi
Related Posts