Avieną valgyti sveika

Aviena yra labai tinkama vyresnio amžiaus žmonėms, o jauno gyvulio mėsa – ėriena – nepaprastai naudinga vaikams. Joje yra daug fluoro, kuris apsaugo dantis nuo ėduonies. Avienos riebaluose mažai cholesterolio, todėl ji neužkemša kraujagyslių. Mūsų organizmas puikiai įsisavina avieną, kadangi joje gausu žmogaus organizmui reikalingų vitaminų, tokių kaip: kalio, magnio, jodo, geležies, taip pat B grupės vitaminų.

Aviena – labai tinkama žmogui mėsa, bet dažniausiai yra klausimas, kur jos galima būtų įsigyti,o kad avis augina Radviliškio rajone, prie Šeduvos, mažai kada mes patys apie tai ir pagalvojame.

Ten avys auginamos nuo senų laikų, bet apie tai ne visi žinome. Dažnai ir manęs paklausia žmonės, kur būtų galima įsigyti avienos mėsos, tačiau nors ir dažnai pro ten pravažiuoju, bet nepagalvodavau, kad ten galima nusipirkti mėsos.

Užsukus į Pavartyčius – ten, kur auginamos avys, pasitiko darbuotoja, kuri apie visa tai  papasakojo ir aprodė jų auginamas avis. Ji sakė, kad galima pas juos įsigyti ėrienos, avikailių, vilnos, veislinių avių. Ir ten yra produkcijos net šaldytos, o norintys šviežios mėsytės gali užsisakyti ir telefonu, kad  atvykus šviežia mėsa jau būtų paruošta. Avieną pardavinėja puselėmis arba po visą avį. Visa skerdiena sveria apie penkiolika kilogramų – priklauso nuo avies.

Fermose visur yra tvarkinga, avys laikomos sausai,o ne mėšlynuose, todėl ir verta pirkti jų produkciją. Fermose auginama per du tūkstančius avių, todėl pasirinkimas didelis.

Saulius Taločka

Total
22
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts