Avariją Vaidulonių kaime sukėlusiam vyrui teismas buvo negailestingas

Kad gerti už vairo pavojinga, galėtų patvirtinti Radviliškio rajono gyventojas Edmundas S., kuris Vaidulonių kaime pateko į eismo įvykį, dėl ko kilo pavojus sveikatai bei buvo apgadintas automobilis. Gerai, kad šį kartą tik tokios pasekmės, nes būna ir blogiau.

Važiuodamas išgėrė visą „Trejų devynerių“ butelį

Ikiteisminio tyrimo metu keturiasdešimt ketverių vyras papasakojo, kad 2021 m. rugpjūčio 5 d. ryte susipyko su drauge ir su mamai priklausančiu automobiliu „Opel Zafira-A“ vienas išvažiavo į namus. Išvažiuodamas iš draugės namų, jis turėjo 0,5 litro talpos butelį degtinės „Trejos devynerios“ ir, būdamas susinervinęs dėl pykčių su drauge, kelyje vis kur nors stabtelėdamas, išgėrė visą butelį. Mano, kad, baigęs išgerti turėtą alkoholį, butelį išmetė, bet to nepamena.

Atsitrenkė į traktoriaus puspriekabę

Kelyje Edmundo S. išgertas alkoholis suveikė ir jis užmigo arba prarado sąmonę, nes pasak jo, buvo tarpas, kai nieko neatsiminė. Po to vairuotojas pamatė, kad automobiliu į kažką atsitrenkė. Paaiškėjo, kad ta pačia kryptimi važiavo traktorius ir jo vairuotas automobilis atsitrenkė į puspriekabės galinę dalį. Nors vyriškį ištiko šokas, jis sakė, kad iš automobilio išlipo pats. Netoliese buvę vyrai iškvietė greitąją pagalbą.

Paspruko iš ligoninės

Edmundas S. blogai jautėsi, skaudėjo kairės pusės petį. Atvažiavę greitosios medikai jį išsivežė į ligoninę. Kad buvo atvažiavę policijos pareigūnai ir jam buvo tikrintas blaivumas, nelaimėlis nebeprisiminė. Ligoninėje jis atsisakė, kad medikai apžiūrėtų, ir pats išėjo iš ligoninės. Kodėl taip pasielgė, paaiškinti negalėjo. Išėjęs iš ligoninės, vyras autobusu grįžo į namus.

Dėl eismo įvykio nubaustas administracine tvarka

Dėl sukelto eismo įvykio Edmundui S. buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Jis buvo nubaustas administracine tvarka už tai, kad vairuodamas nepasirinko saugaus atstumo nuo prieš ji ta pačia kryptimi važiuojančio traktoriaus, ir atsitrenkė į prie transporto priemonės prikabintos puspriekabės galinę dalį. 

Apie pasekmes negalvojo

Edmundas S. nuteistas pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį, nes vairavo automobilį, kai nustatytas 2,02 promilių neblaivumas. Nors žmogus tvirtino, kad žinojo, kokia numatyta atsakomybė dėl vairavimo, būnant neblaiviam ir dėl to kartą jau buvo teistas, jis sakė, kad įvykio dieną buvo labai susinervinęs ir elgėsi spontaniškai, negalvodamas apie jokias pasekmes.

Skirtas areštas, bauda ir atimtos teisės

Teismas įvertino, kad kaltinamojo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta, jis teistas už analogišką nusikalstamą veiką ir nusikalto, neišnykus teismui bei neatlikęs bausmės, taip jis pat keletą kartų baustas administracine tvarka, turi galiojančių administracinių nuobaudų, yra bedarbis, registruotas Užimtumo tarnyboje. Dėl šių aplinkybių teismas padarė išvadą, kad Edmundui S. įvertinti savo neteisėtą elgesį padės arešto bausmė, ir skyrė 60 parų areštą bei 40 MGL (1506,40 Eur) baudą. Taip pat uždrausta naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones 4 metų laikotarpiui, nuspręsta konfiskuoti vairuoto automobilio vertę atitinkančią sumą – 1240 Eur.

Edmundas S., nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per įstatymo numatytą laikotarpį turi teisę pateikti prašymą, reikalaudamas surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme. Ar dar pasitaikys daugiau tokių „spontaniškų” poelgių šio žmogaus gyvenime, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
21
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts