Socialiniai tinklai

Aktualijos

Aštri šeimų problema – auklėdami vaikus neranda rakto į jų širdį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrityje pastebima tendenciją, kuri vaiko teisių gynėjams kelia nerimą – tai  netinkamas vaikų elgesys ir emociniai sunkumai, bei tėvų žinių ir socialinių įgūdžių stoka sprendžiant vaikų auklėjimo problemas.

,,Pastebime, kad tokios problemos, kaip vaikų bėgimas iš namų, nepilnamečių girtavimas neretai kyla šeimose, kuriose įprastai nebūdavo problemų, tėvai negirtauja. Iš to darome prielaidą, kad šeimoms socialinių paslaugų poreikis nemažėja “, – akcentuoja Šiaulių apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) mobiliosios komandos (MK) specialistai.

Tokiu atveju, kai šeimoje vaikas jaučiasi nesuprastas ir emociškai nesaugus, reikia įvairiapusės pagalbos.

,,Kaip padėti tokioms šeimoms – tai mūsų ir visų su šeimomis dirbančių savivaldybės specialistų darbo tikslas. Dažniausiai šeimoms reikia kompleksinės pagalbos, empatiškai išgirsti kiekvieno vaiko, mamos, tėčio situaciją ir supratimą“, – sako Šiaulių MK specialistai.

Kai vaikui nustatomas apsaugos poreikis, bendraujama ir su tėvais, ir su vaiku, išklausoma jo nuomonė, tuomet su tėvais kalba MK psichologė, socialinė darbuotoja, nustatomos stipriosios šeimos pusės, šeima motyvuojama keistis. Su šeima MK dirba 30 kalendorinių dienų, vėliau darbą tęsia savivaldybių skirti specialistai, atvejo vadybininkai, šeimai gali būti pasiūlyta ir tolimesnė psichologo pagalba.

,,Vaikas yra visuomenės dalis, mes žiūrime, kokiomis sąlygomis jis auga, kaip iš vaikystės patirčių sugebės įsilieti į visuomenę ir realizuoti save joje. Matome vaiko gyvenimą – kaip perspektyvą, kaip ateitį, kaip visumą. Iš mažų dalykų susideda gyvenimai ir mums tai labai svarbu“, – sako Šiaulių apskrities VTAS vedėjas Donatas Žakaris.

Vaiko teisių apsaugos specialistai pastebi, kad reikia labai daug pastangų, jog šeimos išeitų iš ydingo, gal net kelias kartas besitęsiančio auklėjimo klaidų rato.

,,Reikia stengtis dirbti taip, kad nebūtų nelaimingų šeimų dinastijų, kur senelių šeimoje nebuvo reikiamo dėmesio vaikams, tų vaikų vaikai augo asmenybę traumuojančiomis sąlygomis, gal net pateko į tuometinius vaikų globos namus, dabar jau užaugę tie vaikai kartoja tas pačias klaidas, auklėdami savo vaikus. Ydingą ratą reikia nutraukti, kad vaikai užaugtų brandžiomis asmenybėmis su socialiniais įgūdžiais“, – sako Šiaulių apskrities VTAS vyresnioji patarėja Ala Šimkus.

,,Kalbame su tėvais apie vaiko raidos ir amžiaus ypatumus, neretai yra siūloma lankyti sąmoningos tėvystės kursus, kurie padėtų pagilinti žinias auginant vaikus ir atpažinti savo, aplinkinių ir vaiko emocinius poreikius. Šie patarimai labai svarbūs ir šeimoms, kuriose auga vaikai su įvairiais raidos ar sveikatos sutrikimais“, – sako MK psichologė Nerinka Jankauskaitė.

Aptarta, kaip gerinti paslaugas šeimoms, patiriančioms krizę

Kad aptartų problemas ir galimus sprendimų būdus KM ir Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vadovai rengia susitikimus su rajonų savivaldybių vadovais ir specialistais. Susitikimo dalyviai akcentavo, kad dirbant su šeima, patyrusia krizę, labai svarbu ne tik suplanuoti veiksmus, tokius, kaip pagalbos šeimai plano savalaikis sudarymas, motyvacijos skatinimas, bet ir empatija, šeimos gyvenimo specifikos suvokimas, taip pat darbas su atvejo vadybininkais, kai šie perims pagalbos šeimai tęstinumą.

,,Tinkamas problemų identifikavimas, tiksliai nustatant šeimos poreikius, prioritetus ir reikiamos pagalbos pobūdį, užtikrina geresnį vaiko ir jo šeimos funkcionavimą, užkerta kelią antriniams  sveikatos, raidos, mokymosi sunkumams. Reikia akcentuoti šeimų ir vaikų, kuriems reikalinga socialinės paramos, sveikatos priežiūros bei švietimo pagalba, paslaugų poreikio įvertinimo ir atrankos kriterijus bei turimų savivaldybėje resursų identifikavimą“, – sako MK vyr. specialistė Jovita Juknė.

,,Galime tik pasidžiaugti tuo, kad šeimų sąmoningumas auga. Vis mažiau priešiškumo vaiko teisių specialistams, atvejo vadybininkams, socialiniams darbuotojams. Tačiau ties šiais pasiekimais sustoti negalima, darbą dėl šeimos gerovės reikia nuolat tobulinti“, – susitikimus reziumavo specialistai.

Silva Šimkevičienė

Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius

Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius

Šiaulių apskrityje

Tel. 861830722

El.p.  silva.simkeviciene@vaikoteises.lt

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019