Ar išleisti tūkstančiai eurų padės radviliškiečiams lengviau kvėpuoti?

Rajono savivaldybės taryboje svarstomas ligoninės siūlymas įrengti iki šiol Radviliškyje neturėtą paslaugą – druskų kambarį. Nors naujovė nėra pigi, tačiau ji leistų kasmet net 1000 rajono gyventojų gauti kvėpavimo takų ligoms gydyti labai naudingų procedūrų ciklą.

Kaip pasakoja Radviliškio ligoninės fizinės medicinos reabilitacijos gydytoja, laikinai einanti direktoriaus pavaduotojos medicinai pareigas, Daiva Kaušaitė, druskų kambarys – tai specialiai įrengta patalpa, kurioje užtikrinamas labai specifinis mikroklimatas. Visi kambario paviršiai padengti specialiu druskų mišiniu, o uždaru ciklu veikianti oro sistema užtikrina, kad kambaryje esantys pacientai gali kvėpuoti jiems specialiai pritaikytu oro mišiniu. Profilaktiškai druskų kambario procedūros labai dažnai taikomos vaikams, dažnai susiduriantiems su kvėpavimo takų ligomis. Tačiau ne ką mažiau druskų kambarys naudingas ir suaugusiems, kurie dėl įvairiausių priežasčių turi sunkumų kvėpuojant.

Druskų kambario procedūros dažniausiai skiriamos sergant astma, bronchitu, sinusų ligomis, lėtine obstrukcine plaučių liga, pneumonija ir kt. Svarbu, kad druskų kambarys yra patvirtintas ir kaip šių susirgimų profilaktinė priemonė. Haloterapija taip pat skiriama odos ligoms gydyti: psoriazei (žvynelinei), atopiniam ir alerginiam dermatitui, aknei (spuogams). Šios procedūros padeda sergant ausų nosies, gerklės ligomis – rinitu, sinusitu, faringitu, esant išvešėjusiems adenoidams, prasidėjus alergijai dėl buitinių ir pramoninių dirgiklių. Pandemija kiekvienam iš mūsų atskleidė, kaip svarbi virusinių infekcijų ir peršalimų ligų profilaktika, o juk dešimtys ir šimtai rajono gyventojų kenčia nuo padidėjusio jautrumo cheminėms medžiagoms, nervinės įtampos, nuovargio, dėmesio koncentracijos ir kitų sveikatos sutrikimų.

Per metus – iki 10 tūkstančių apsilankymų

Ligoninės atlikti skaičiavimai rodo, kad jau per kelerius metus investicija į naują paslaugą duotų apčiuopiamą naudą. Pagal turimą projektą druskų kambaryje vienu metu galėtų būti nuo 4 iki 8 pacientų, per dieną galėtų būti atliekami 5-8 haloterapijos seansai, todėl per metus druskų kambaryje būtų galima atlikti iki 10 tūkst. apsilankymų. Gydytojai rekomenduoja vienam gydymo kursui skirti iki dešimties procedūrų, todėl pilną gydymo ciklą galėtų atlikti apie tūkstantis pacientų.

Preliminariais skaičiavimais, druskų kambario įrengimas rajonui kainuotų iki 50 tūkstančių eurų, tačiau jis būtų naudojamas mažiausiai dešimt metų, todėl investicija per šį laikotarpį vienam pacientui sudarytų vos 5 eurai, kai gaunama nauda – tiek prevenciškai, tiek gydant susirgimus – yra nepalyginama. Ir šis vertinimas pagrįstas tik minimaliu užpildymu. Druskų kambarį išnaudojant maksimaliais pajėgumais jo atsipirkimas ir nauda būtų dar greitesnė.

Paruošta pagal Radviliškio ligoninės inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts