Administracijos direktorė atsistatydinti neketina…

Gegužės 12 d. vyko Radviliškio rajono mero V. Simelio ir administracijos direktorės J.Margaitienės spaudos konferencija.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ administracijos direktorei J. Margaitienei pateikė klausimus, kurie spaudos konferencijos metu liko neatsakyti, o atsakymus direktorė atsiuntė vėliau:

Ar jums neatrodo, jog Vasario  16-osios gatvės rekonstrukcija  labai  brangi – 1 metro rekonstrukcijos  kaina daugiau  nei  2 tūkst. 200  eurų? Ar nebuvo galima šių lėšų panaudoti racionaliau, pavyzdžiui, užtikrinant eismo saugumą  įrengti  šaligatvius  Liepų ir  Stadiono gatvėse?

Šio konkurso kaina buvo nustatyta atviro supaprastinto konkurso būdu. Laimėtoju pripažintas konkurso dalyvis, atitinkantis pirkimo sąlygas ir pasiūlęs mažiausią kainą. Savivaldybė visada lėšas naudoja racionaliai.

Kiek ir kokios įmonės dalyvavo Vasario 16 –osios gatvės rekonstrukcijos konkurse? Kokiu  būdu buvo atrinktas  laimėtojas?

Darbai pirkti supaprastinto atviro konkurso būdu ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą vertinant pagal kainą, pirkimas vykdytas CVP IS priemonėmis. Darbai finansuojami įgyvendinant projektą „Eismo saugumo priemonės diegimas Radviliškio mieste“, kuris finansuojamas Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra“ priemonės 06.2.1-TID-R-511 „Vietinių kelių vystymas“ perka dalies Vasario 16-sios gatvės ir trijų sankryžų pertvarkymo darbus Radviliškio mieste, diegiant eismo saugos priemones.

Tarybos narys G. Lipnevičius kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydamas ištirti, ar Vasario 16-osios gatvės Radviliškyje rekonstrukcijos konkursas buvo organizuotas sąžiningai, skaidriai ir/ar nebuvo piktnaudžiaujama ruošiant konkurso pirkimo sąlygas dėl itin didelės darbų pirkimo kainos?

Konkurso sąlygos buvo derinamos su Centrine projektų valdymo agentūra. Agentūrai pritarus, buvo organizuotas viešasis pirkimas.

Prašome informuoti, kurie savivaldybės darbuotojai sudarė Vasario 16-osios gatvės darbų pirkimo komisiją?

Dalies Vasario 16-sios gatvės ir trijų sankryžų pertvarkymo darbų Radviliškio mieste, diegiant eismo saugumo priemones, viešojo pirkimo komisija:

Komisijos pirmininkas – Gintaras Pilypas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas;

Komisijos pirmininko pavaduotojas – Gintautas Vičas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.

Nariai:

Genovaitė Rutkauskienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė;

Remigijus Rudžianskas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vyriausiasis specialistas.

Komisijos sekretorė (neturinti balsavimo teisės) – Danguolė Laurinaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Akyli radviliškiečiai pastebėjo, jog administracijos direktorės namuose, po jos darbo valandų,  galimai lankėsi  statybos įmonės, kuri laimėjo Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcijos konkursą, atstovas. Kovo 30 d. vykusių debatų metu direktorės buvo pasiteirauta, ar tikrai  statybos įmonės atstovas pas ją lankėsi ir kokiu tikslu.

Direktorė J. Margaitienė debatų metu suabejojo, ar jai reikėtų atsakyti į klausimą, ką veikė statybininkas jos asmeniniuose namuose.  Debatų vedėjas patikino, jog į klausimą reikia atsakyti, jeigu jos namuose lankėsi įmonės, dalyvaujančios ar laimėjusios darbų konkursą Radviliškio rajone, atstovas.

Tada direktorė atsakė, cituojame: „Statybininkas mano namuose  pakeitė tualeto dangtį – jis sulūžo, o statybininkas pakeitė“.

Tiesa, atsakydama į klausimą, direktorė kiek susipainiojo, ir vėliau sakė, jog tualeto dangtį keitė ne statybininkas, o šeimos narys. 

Analogiškas klausimas direktorei buvo pateiktas ir  spaudos konferencijos metu.

Ar Vasario 16 -osios gatvės darbų pirkimo konkurso laimėtojos „JK ranga” įmonės atstovas lankėsi pas jus namuose? Jei taip, kokiu tikslu?

Nesilankė. Šmeižtas. Tad kada direktorė melavo, o kada sakė tiesą apie statybininko lankymąsi ar nesilankymą jos namuose, paliekame spręsti skaitytojams.

Tačiau nevalingai  kyla klausimas, ar galimai apsilankęs administracijos direktorės namuose  statybininkas tik tualeto dangtį keitė? O gal atnešė ką nors dėžutėje, kaip vienam Seimo nariui, kad įmonė laimėtų konkursą ar kaip padėką už laimėtą konkursą?

Savo darbo  broko direktorė neįžvelgia

Kaip jau radviliškiečiai žino, nei administracijos direktorė, nei jos pavaduotojas J. Pranys nedalyvavo  rajono mero V. Simelio inauguracijoje.
Paklausta, ar  nemananti, jog tokiu savo poelgiu ji parodė merui nepagarbą, J. Margaitienė atsakė, jog tuo metu  naudojosi savo konstitucine teise – atostogavo, ir nemano, jog tai buvo nepagarba merui. 

Naujasis rajono meras savaitraščio redakcijai sakė, jog savivaldybės administracijos darbe  jaučiamas atsipalaidavimas ir jis sieks, kad administracijos darbuotojai pasitemptų ir su direktore priešakyje dirbtų kokybiškai. Tačiau  direktorė J. Margaitienė su mero nuomone nesutinka: „Mero klauskite apie jausmus. Su šia nuomone nesutinku. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos darbas karantino laikotarpiu  yra organizuojamas vadovaujantis LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas“. Tad, kaip matome, administracijos darbuotojų galimas atsipalaidavimas yra „nurašomas“  karantinui.

Direktorė atsistatydinti neketina

Spaudos konferencijos metu administracijos direktorės buvo pasiteirauta, ar ji neketina atsistatydinti, nes  Tarybos nariai jai dažnai priekaištauja dėl vykdomų brangių viešųjų pirkimų, kai kuriuos iš jų pareikalavo nutraukti net teismas, ne kartą dėl neskaidrių pirkimų pretenzijas kėlė ir prokuratūra.  

„Tendencingas, neobjektyvus, šmeižiantis,  faktais ir įrodymais nepagrįstas, neigiamą nuomonę gyventojams formuojantis savaitraščio klausimas. Atsistatydinti neplanuoju“,- atsakė direktorė.

Tačiau direktorė turbūt pamiršo, kad teismo sprendimu buvo panaikintas  jos  įsakymas   „Dėl lengvųjų automobilių viešojo pirkimo supaprastinto konkurso būdu sąlygų patvirtinimo“ ir savivaldybei skirta net  4 154 eurų bauda. O kur dar Viešųjų pirkimų tarnybos bei prokuroro paliepimas nutraukti pirkimą dėl mokinių maitinimo. Šį pirkimą taip pat organizavo savivaldybės administracija, vadovaujama  konservatorės  J. Margaitienės.

Jonas Petrikas
Total
11
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts