Socialiniai tinklai

Aktualijos

5 psichologės Genovaitės Petronienės patarimai poroms: kodėl Valentino dieną verta praleisti aktyviau?

Avatar

Paskelbta

data

Sveikos gyvensenos specialistai aktyviai skatina gyventojus karantino laikotarpiu nepamiršti sporto. Tai ypatingai svarbu norint išvengti pasekmių fizinei bei psichologinei sveikatai. Kita vertus, motyvacijos sportuoti vieniems – dažnai pritrūksta. Psichologė, psichoterapeutė Genovaitė Petronienė tokiu atveju siūlo pabandyti sportuoti poroje, kadangi tai turi begalę privalumų: geresnė nuotaika, kartu išgyvenamos emocijos. Be to, bendra veikla žmones dar labiau suartina ir lemia geresnių santykių kūrimą. O puiki proga tai išbandyti – artėjanti Valentino diena.

Psichologė G. Petronienė išskyrė 5 patarimus, kurie padės poroms Valentino dienos proga ištrūkti iš namų, o vėliau sportavimą ar pasivaikščiojimą lauke poroje paversti malonia tradicija:

1. Paįvairinkite pasimatymus

Jeigu partneriams jau pabodo filmų žiūrėjimas, romantiškos vakarienės ir nebeliko minčių, kaip dar kokybiškai kartu praleisti laiką, psichologė siūlo pasimatymą paversti bendra treniruote.

„Sportas yra kupinas aistros, atsidavimo, ištvermės. Nenuostabu, kad visi šie elementai svarbūs ir santykiuose. Tad galite savo partnerį pakviesti į kitokį pasimatymą, pavyzdžiui, pasivaikščioti ar pabėgioti prie ežero. Beje, vaikščiodami žmonės atranda kur kas daugiau pokalbių temų nei tiesiog sėdėdami vienas priešais kitą – pokalbiui įkvepia matomi vaizdai ar gamta. Sakoma, kad su paaugliais, kurie visai nekalba su tėvais, reikėtų eiti į lauką ir kartu praleisti pusdienį – tada jie atsivers. Tad santykiuose galioja ta pati taisyklė, nes drauge vaikščiojant ar sportuojant gali atrasti daugiau temų ir spalvų pašnekiuose. Valentino dienos pasimatymas, iškeitus sėdėjimą namuose į pasivaikščiojimą lauke, taip pat gali tapti spalvingesnis“, – sako psichoterapeutė. 

2. Sportuokite gamtoje

Dėl besitęsiančio karantino sporto klubai užvėrė duris, nebevyksta grupinės treniruotės, tačiau aktyviai leisti laiką galima ir gryname ore. Genovaitė Petronienė pastebi, kad tai naudinga ne tik fizinei, bet ir psichologinei, emocinei būsenai.

„Fizinis aktyvumas yra būtinas norint palaikyti gerą savijautą. Karantinas – ne priežastis nesportuoti, juk galima sugalvoti veiklų ir gamtoje: vaikščiojimas, bėgiojimas, čiuožinėjimas ir t.t. Tai darykite su mylimuoju – tokiu atveju nenuobodžiausite, nesijausite vieniši. Nors gryno oro nauda organizmui neginčijama, sportas ar aktyvi veikla lauke su antra puse sukelia teigiamas emocijas ir paįvairina patį sportą, todėl sportuojant drauge lengviau išsiugdyti naują įprotį. Aktyviai kartu praleista Valentino diena gali tapti puikiu nauju startu“, – pastebi G. Petronienė.

3. Išbandykite naujas sporto rūšis

Kai kurie partneriai gali argumentuoti, kad nemėgsta sportuoti ir ši veikla – ne jiems. Tačiau psichologė su šia nuomone nesutinka ir mano, kad kiekvienas tiesiog turi atrasti sau tinkančias treniruotes. 

„Norint atrasti džiaugsmą sportuoti, rekomenduočiau išbandyti įvairias sporto rūšis, ypatingai jei vienam iš partnerių kuri nors nėra komfortiška. Tarkime, jei nepatinka didelis fizinis aktyvumas, galima pasivaikščioti, aplankyti pažintinius takus. Jei leidžia oro sąlygos – čiuožinėti nuo kalniuko, slidinėti su guminėmis slidėmis ar pačiūžomis. Aišku, sportuoti galima ir namuose: išbandyti jogą, treniruotę su savo kūno svoriu. Tik eksperimentuojant partneriai atras mėgstamiausią ir abiems tinkančią sporto rūšį“, – patikino psichologė.

Kaip teigia Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje, naujausi išmanieji laikrodžiai gali pagelbėti poroms eksperimentuojant bei ieškant tinkamiausios sporto šakos.

„Šiai dienai išmanieji laikrodžiai gali pasiūlyti daug skirtingų treniruočių stebėjimo rėžimų, tad nesvarbu, kokią sporto rūšį propaguoja partneriai. Vienas tokių prietaisų – „Huawei Watch GT 2“, kuris pateikia išsamius duomenis apie širdies ritmą ar vidutinį mūsų greitį. Tad galime stebėti, ar treniruotė mums nėra per sunki, ar tinkamai parinktas krūvis. Patogu ir tai, kad nereikia papildomai rūpintis treniruočių režimų aktyvavimu – pradėjus judėti, laikrodis pats automatiškai atpažįsta 6 treniruočių režimus ir pradeda sekti treniruotes“, – sako ekspertas.

4. Motyvuokite vienas kitą

Reikia pripažinti, kad daugeliui atrasti motyvacijos sportuoti – itin sunku. Visgi, jei asmuo sportuoja kartu su mylimuoju, jis jaus daugiau palaikymo ir tai leis siekti geresnių rezultatų.

„Vienas kitą galima ne tik paskatinti fiziškai būti aktyvesniems, tačiau ir drauge pasiekti mažų pergalių, tarkime, nubėgti dar šimtą metrų ar nueiti papildomą kilometrą. Kita vertus, sportuojant kartu yra viena itin svarbi taisyklė – reikia judėti pagal tą, kuris yra lėtesnis. Iš karto apie tai reikėtų tarpusavyje pasikalbėti ir susitarti, nes kitu atveju gali nukentėti santykiai. Jeigu fizinio pasirengimo neturintis partneris nori sportuoti kartu su jumis, jam reikėtų pradėti nuo mažų žingsnelių ir krūvį didinti po truputį“, – pastebi G. Petronienė.

Pasak Š. Urbono, išmanieji laikrodžiai taip pat reikšmingai prisideda prie motyvacijos ir skatina rūpintis savo sveikata.

„Karantino metu dažna pora dirba namuose ir pamiršta, kad reikėtų pakelti akis nuo ekrano. Tokių situacijų išvengti taip pat padės išmanieji laikrodžiai, pavyzdžiui „Huawei Watch Fit“, kuris ne tik stebi kūno aktyvumo progresą visą dieną, bet ir periodiškai primena, kad reikėtų atsistoti ir taip išvengti perteklinio sėdėjimo. Kiekvieną treniruotę galima pasirinkti pagal savo lygį – tai gali būti greita mankšta ar intensyvi treniruotė. O tiems, kurių fizinis aktyvumas nėra didelis, gali praversti judančios animacijos, rodančios, kaip atlikti vieną ar kitą pratimą. Visos animuotos treniruotės vyks tiesiog laikrodžio ekrane, tad ilgainiui jis taps tarsi asmeniniu treneriu ant riešo“, – teigia Š. Urbonas.

5. Į santykius įneškite lengvo azarto ir konkurencijos

Anot psichoterapeutės, nors nuolatinė konkurencija santykiuose daro neigiamą įtaką, tačiau sportuojantiems kartu jos šiek tiek galima.

„Jeigu su partneriu mėgstate tą pačią sporto šaką, galima truputį parungtyniauti. Pavyzdžiui, galima užsibrėžti, kad visą savaitę kiekvienas turi nueiti po 10 tūkstančių žingsnelių. Tai gali būti smagus poros žaidimas, kuris skatins ne tik judėti, bet ir įneš lengvo azarto. Aišku, tai neturėtų virsti į neigiamą konkurenciją, kuomet norisi pasirodyti, tarsi esu geresnis, sportiškesnis. Įdomiu iššūkiu gali tapti aktyvus pasivaikščiojimas ar sportas ir Valentino dienos proga – ar sugebėsime kartu įveikti bendrai išsikeltą tikslą, ar ne?“, – apibendrina psichologė. 

Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus: 

Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/  

Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile 

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/ 

YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo   

LinkedInhttps://www.linkedin.com/company/10617746/  

Vytautas Lukaševičius 

„Integrity PR“  

vytautas@integrity.lt 

Tel. nr. +370 656 98797

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi