Socialiniai tinklai

Aktualijos

5 naudingi patarimai padėsiantys išsirinkti sportinę avalynę

Avatar

Paskelbta

data

Atšylant orams, pakyla noras mankštintis. Dauguma mūsų pradeda užsiiminėti bėgimu ar ilgais pasivaikščiojimais po parkus. Tam, kad tokie užsiėmimai eitųsi sklandžiai, būtų išvengta įvairių galimų traumų ir skausmų – tinkamas sportinės avalynės pasirinkimas yra būtinas. Taigi, kaip išsirinkti gerus sportinius batus?

1. Rinkitės tam pritaikytą avalynę

Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių, bet jeigu norite aukščiausios kokybės, tai rekomenduotume rinktis specializuotus batus. Pavyzdžiui, jeigu ruošiatės bėgioti, tai įsigykite būtent bėgiojimui skirtą avalynę (ji yra lankstesnė). Jeigu ruošiatės tik vaikščioti – pirkite būtent tam pritaikytą avalynę (ji yra standesnė). Universalūs batai nėra tokie visapusiški, kaip juos pristato sporto prekių parduotuvės. Šio pobūdžio avalynė visiškai 100 % tinkama nebus nei bėgiojimui, nei vaikštinėjimui. Dėl pastarosios priežasties geriau pirkite dvi atskiras poras, turinčias konkretų tikslą ir paskirtį.

2. Įvertinkite savo pėdų formą

Sportiniai bateliai turėtų būti labai patogūs, priešingu atveju avalynės sukeliamas diskomfortas neleis susikoncentruoti į sportinę veiklą. Šiais laikais, dauguma batų gamintojų kuria įvairių formų batus, skirtingoms pėdoms, tad rasti tinkamą variantą neturėtų būti sudėtingą. Jeigu turite unikalią pėdą ir Jums netinka jokia avalynė, galite ją pasisiūti pagal individualų užsakymą. Užėjus į fizinę parduotuvę, būtinai pasimatuokite daugiau nei vieną porą batų. Kuo daugiau variantų išmėginsite, tuo didesnis šansas, kad rasite kažką puikaus. Nepamirškite, kad perkate avalynę sportui, o ne pokyliui. Dėl šios priežasties kartais verta pasirinkti gal ir ne tokius gražius, bet be jokios abejonės patogius batus.

3. Avalynę pirkite vakarais

Moksliniais duomenimis, dėl ilgo vaikščiojimo, batų spaudimo ir pan., žmonių pėdos į vakarą patinsta. Dėl to avalynės pirkti į parduotuves važiuokite antroje dienos pusėje. Taip galėsite įsigyti tokius batus, kurie Jūsų pėdoms bus patogus per visą dieną.

4. Negailėkite geriems batams pinigų

Dažna klaida, kurią daro tikrai nemažas procentas žmonių, tai pinigų gailėjimas geriems batams. Patogi, kokybiška sportinė avalynė gali kainuoti išties nemažą pinigų sumą. Tačiau ji bus patvari, ilgaamžė ir su ja galėsite pasiekti žymiai geresnius rezultatus. Taigi, jeigu turite progą, pirkite nors ir brangesnį, bet kokybiškesnį variantą. Pigūs sportiniai batai greitai susidėvi, tampa nebepatogūs, nublunka jų spalvos. Taigi, tiek iš dizaino, tiek iš praktinės pusės visada geriau rinktis patikimesnius, firminius batus.

5. Išbandykite prieš pirkdami

Sportiniai bateliai yra pritaikyti ne stovinėjimui ir lėtam pasivaikščiojimui, o rimtam judesiui. Taigi, jie privalo būti elastingi ir itin patogūs. Niekada nesužinosite ar batai yra tinkami bėgiojimui, jeigu jų neišbandysite. Visada pabandykite pabėgioti su išsirinktais batais, prieš juos įsigyjant, kad ir parduotuvėje. Niekas Jūsų tikrai nekritikuos dėl tokio elgesio. Juk atėjote ieškoti sau tinkamų batų. Egzaminuoti juos tikrai galite. Netgi pageidautina, jog taip darytumėte.

Parengta pagal batuskveras.lt

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Administracijos direktoriaus ataskaita „nepraslydo“ Taryboje

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo tvirtinama savivaldybė administracijos direktorės J. Margaitienės ataskaita. Ataskaitoje  daug direktorės nuotraukų ir gyrimosi, kokiose šventėse lankėsi ir ką apdovanojo. Tačiau Tarybos nariai direktorės ataskaitoje pasigedo administracijos direktorės savikritikos.

Direktorė apipilta klausimais

Prieš administracijos direktoriaus ataskaitos tvirtinimą J. Margaitienė buvo tiesiog apipilta klausimais. „Administracijos direktorė vykdo Tarybos sprendimus, taip pat mero pavedimus bei potvarkius. Ar 2019 m. buvo vykdoma savivaldybės įmonių priežiūros veikla? Ar visi 2019 m. numatyti darbai buvo atlikti? Iš direktoriaus ataskaitos nesimato, kokių konkrečių darbų nepavyko atlikti, dėl kokių priežasčių, gal jie perkelti į kitus metus?“- klausė opozicijoje esanti Tarybos narė Z. Žvikienė.

Į klausimus atsakyti nesugebėta

Galimai direktorė J. Margaitienė manė, kad jos ataskaita bus patvirtinta be jokių „nepatogių“ klausimų, todėl klausimų lavina ją gal kiek ir pribloškė.

„Manau, kad administracijos direktoriaus ataskaita – perteklinis dalykas, visi nuveikti darbai išdėstyti savivaldybės administracijos ataskaitoje. Konkrečiai neįvardinčiau, kokie darbai neatlikti – visos sritys buvo paliestos“.

O kaip asmeninė atsakomybė?

Toks direktorės nesugebėjimas atsakyti į paprastus klausimus netenkino Tarybos narės  ir J. Margaitienei buvo primintos jos pareigybei priklausančios funkcijos. „Administracijos direktorius tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Vyriausybės ir savivaldybės tarybos sprendimų įgyvendinimą  jo kompetencijai priskirtais klausimais. Taigi administracijos direktorius privalo asmeniškai pareikalauti, kad visi numatyti darbai būtų atlikti. Man direktorės atsakymas nesuprantamas“,- J. Margaitienei rėžė Tarybos narė Z. Žvikienė.

Ar yra kuo girtis?

Galimai direktorė nelabai turi ir kuo girtis, aišku, be lankymosi šventėse. J. Margaitienės vadovaujama savivaldybės administracija negavo Lietuvos savivaldybių apdovanojimo „Auksinės krivūlės“ nuo 2011 metų. O  taip pat administracijai pavaldūs kai kurie seniūnai taip „gerai“  tvarkosi savo seniūnijose, kad net meras, važiuodamas į susitikimą su Beinoravos gyventojais, buvo priverstas sukti atgal dėl nepravažiuojamo žvyrkelio.

Direktorės nuotraukomis gausiai iliustruotoje ataskaitoje  taip pat nutylima, kad dėl nepadarytų darbų, per dešimtmečius nesutvarkytų dokumentų, dėl netinkamo administravimo savivaldybės administracija nuolat gauna Seimo kontrolieriaus bei Vyriausybės atstovo teikimų.

O praėjusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G.Lipnevičius paviešino dar įdomesnį dalyką – pasirodo, savivaldybės administracija, vadovaujama J. Margaitienės, pralaimėjusi visas bylas teismuose, net 7 mėnesius nevykdė teismo sprendimo… Tokia savivaldybės vadovės nekompetencija jau seniai radviliškiečių pastebėta ir daugelis mano, kad ponia Moteris  Saulė „sėdi ne savo rogėse“.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Karantino metu Radviliškio ligoninėje – remontas!

Avatar

Paskelbta

data

VšĮ „Radviliškio ligoninė“ darbuotojai stebisi direktoriaus V. Smalinsko užmoju karantino metu vykdyti remontus. Pasak medikų, remontas karantino metu – visiškai nesuderintas reiškinys su sterilios įstaigos statusu.

Gegužės 26 d. ligoninės durys buvo  plačiai atvertos, nebuvo ir perspėjimo, kad draudžiama lankyti ligonius ar į pastatą įeiti pašaliniams asmenims, pacientams. Ligoninės pastate, dulkių sūkuryje, darbavosi statybininkai, o pacientai laisvai įeidavo į pastatą, lyg jokio karantino net nebūtų.

Pagal CVP IS duomenis, ligoninėje remonto darbus atliks įmonė „Akira Group” už 9 tūkst. 915,95 eurus. Statybininkai pasamdyti nuo gegužės 22 dienos ir darbai  turėtų būti baigti iki birželio 8 dienos. Tad  kurį laiką medikai bei pacientai pasmerkti kęsti remonto nepatogumus, kvėpuoti dulkėmis.

„Remontas vyko ir Radviliškio psichikos sveikatos centre, tačiau tuo metu gydytojai dirbo kitur, pacientai dėl karantino nebuvo įleidžiami, tad statybos darbai niekam netrukdė“,- sakė šio Centro darbuotojai.

Beje, remontas ligoninėje vyksta netoli  izoliacinių patalpų, kurios naudojamos ligoninės pacientų izoliavimui dėl COVID – 19 ligos.

Ši problema neliko nepastebėta ir Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narių. Šių metų gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G. Lipnevičius paklausė ligoninės vadovo, kodėl ligoninėje vyksta remontas, kai turi būti ribojamas pacientų bei lankytojų skaičius ir kiek šis remontas įstaigai kainuos.

Posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavęs ligoninės direktorius V. Smalinkas „nėrė į krūmus“ ir nesugebėjo atsakyti į tokį paprastą klausimą. Tik meras, sukdamasis iš nepatogios situacijos, už  savo ilgametį kolegą atsakė, kad atsakymą pateiks raštu. Tad belieka klausimas, kodėl vieniems Lietuvos Respublikos įstatymai galioja, o kitiems – ne.

(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019