Socialiniai tinklai

Aktualijos

5 naudingi patarimai padėsiantys išsirinkti sportinę avalynę

Avatar

Paskelbta

data

Atšylant orams, pakyla noras mankštintis. Dauguma mūsų pradeda užsiiminėti bėgimu ar ilgais pasivaikščiojimais po parkus. Tam, kad tokie užsiėmimai eitųsi sklandžiai, būtų išvengta įvairių galimų traumų ir skausmų – tinkamas sportinės avalynės pasirinkimas yra būtinas. Taigi, kaip išsirinkti gerus sportinius batus?

1. Rinkitės tam pritaikytą avalynę

Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių, bet jeigu norite aukščiausios kokybės, tai rekomenduotume rinktis specializuotus batus. Pavyzdžiui, jeigu ruošiatės bėgioti, tai įsigykite būtent bėgiojimui skirtą avalynę (ji yra lankstesnė). Jeigu ruošiatės tik vaikščioti – pirkite būtent tam pritaikytą avalynę (ji yra standesnė). Universalūs batai nėra tokie visapusiški, kaip juos pristato sporto prekių parduotuvės. Šio pobūdžio avalynė visiškai 100 % tinkama nebus nei bėgiojimui, nei vaikštinėjimui. Dėl pastarosios priežasties geriau pirkite dvi atskiras poras, turinčias konkretų tikslą ir paskirtį.

2. Įvertinkite savo pėdų formą

Sportiniai bateliai turėtų būti labai patogūs, priešingu atveju avalynės sukeliamas diskomfortas neleis susikoncentruoti į sportinę veiklą. Šiais laikais, dauguma batų gamintojų kuria įvairių formų batus, skirtingoms pėdoms, tad rasti tinkamą variantą neturėtų būti sudėtingą. Jeigu turite unikalią pėdą ir Jums netinka jokia avalynė, galite ją pasisiūti pagal individualų užsakymą. Užėjus į fizinę parduotuvę, būtinai pasimatuokite daugiau nei vieną porą batų. Kuo daugiau variantų išmėginsite, tuo didesnis šansas, kad rasite kažką puikaus. Nepamirškite, kad perkate avalynę sportui, o ne pokyliui. Dėl šios priežasties kartais verta pasirinkti gal ir ne tokius gražius, bet be jokios abejonės patogius batus.

3. Avalynę pirkite vakarais

Moksliniais duomenimis, dėl ilgo vaikščiojimo, batų spaudimo ir pan., žmonių pėdos į vakarą patinsta. Dėl to avalynės pirkti į parduotuves važiuokite antroje dienos pusėje. Taip galėsite įsigyti tokius batus, kurie Jūsų pėdoms bus patogus per visą dieną.

4. Negailėkite geriems batams pinigų

Dažna klaida, kurią daro tikrai nemažas procentas žmonių, tai pinigų gailėjimas geriems batams. Patogi, kokybiška sportinė avalynė gali kainuoti išties nemažą pinigų sumą. Tačiau ji bus patvari, ilgaamžė ir su ja galėsite pasiekti žymiai geresnius rezultatus. Taigi, jeigu turite progą, pirkite nors ir brangesnį, bet kokybiškesnį variantą. Pigūs sportiniai batai greitai susidėvi, tampa nebepatogūs, nublunka jų spalvos. Taigi, tiek iš dizaino, tiek iš praktinės pusės visada geriau rinktis patikimesnius, firminius batus.

5. Išbandykite prieš pirkdami

Sportiniai bateliai yra pritaikyti ne stovinėjimui ir lėtam pasivaikščiojimui, o rimtam judesiui. Taigi, jie privalo būti elastingi ir itin patogūs. Niekada nesužinosite ar batai yra tinkami bėgiojimui, jeigu jų neišbandysite. Visada pabandykite pabėgioti su išsirinktais batais, prieš juos įsigyjant, kad ir parduotuvėje. Niekas Jūsų tikrai nekritikuos dėl tokio elgesio. Juk atėjote ieškoti sau tinkamų batų. Egzaminuoti juos tikrai galite. Netgi pageidautina, jog taip darytumėte.

Parengta pagal batuskveras.lt

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Avatar

Paskelbta

data

Ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą pristato jungtinį projektą su bardais Sauliumi Bareikiu, Olegu Ditkovskiu ir Gediminu Storpirščiu – koncertą „Dainuoju Tau gyvenimą“. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais pristatys gražiausias bardų dainas dar negirdėtame amplua. Poetų dainos, pritaikytos tautinių instrumentų aranžuotėms ir chorui, žada jaukius ir šiltų emocijų kupinus vakarus.

„Nors vyrauja skirtingos sampratos, svarbiausia girdėti vienas kitą ir suprasti, panašiai jausti, nešti emociją ir tarpusavyje užmegzti tikrą ryšį – juk abu stiliai šneka iš širdies. Pasaulyje jau seniai tas vyksta“, – emocinio ryšio svarbą premjeroje pabrėžia vienas iš „Aktorių trio“ narių Olegas Ditkovskis.

 „Kai susijungia virpantys kanklių ir gitarų garsai, atrodo, visas gyvenimas it viena styga tampa jautriai užgaunamas. Turime dvi savitas kultūras – keliu sau uždavinį sujungti bardišką ramybę su ansamblietiška judraus choro nuotaika. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, o čia dar turėsime ir vaizdą, ypatingas aranžuotes. Koncerto dainose liesis gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras sau tai, kas jam reikšmingiausia“, – premjerą apibūdina programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip šokėjas, choreografas, Anželikos Cholinos trupės narys.

 „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Žalia, žalia“, „Chrizantemos“ – tai tik dalis kūrinių, kuriuos dauguma iš mūsų dainuojame atmintinai. Šioje muzikinėje premjeroje atpažįstamos dainos atsiskleis kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Retas susimąsto, kad liaudies muzika tampriai susijusi su dainuojamąja poezija, t.y. bardiška kultūra. Tai susiję su reikšmingais Lietuvos istorijos periodais, kuriuos valstybinis ansamblis siekia perteikti profesionalioje scenoje. Bardų stilių galima sieti su XX a. pradžioje kilusiu kanklininkų sąjūdžiu, po kurio 7-tame dešimtmetyje, kaip svarbus alternatyvios kultūros reiškinys, ir išsivystė bardų judėjimas. Alternatyvioji jaunimo banga gyvavo pagrindinėse miesto gatvėse, kur draugai rinkdavosi pabendrauti, kartu pagroti gitara ir padainuoti apie gyvenimą. Augantis pasipriešinimas tarybinei ideologijai, drąsėjantis kritinis mąstymas ir laisvėjantis kūrybiškumas – visa tai atsispindėjo gatvės muzikos kultūroje. Paraleliai bardų gyvavimui atsirado dar vienas folkloro sąjūdis, nepriėmęs sovietinės sistemos vertybių.

„Tokie pokyčiai, vykstantys muzikos kultūroje, ir tokie istoriniai įvykiai, kaip Prahos pavasaris ar Romo Kalantos susideginimas, prisidėjo prie socialinio pasipriešinimo oficialiai sovietmečio kultūrai. Jaunimas reaguodavo jautriai, neturėdamas galimybių sekti pasaulio įvykius. Barduose svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakoja Gediminas Storpirštis – vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis suteiks ypatingos emocijos, išreiškiamos premjeroje „Dainuoju Tau gyvenimą“.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja net trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“, po sėkmingo debiuto sugrįžtančiai į ansamblio rudens sezoną.

Premjera numatoma nuo spalio 9 d. Ignalinoje, Pakruojyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Radviliškyje. 2020 m. programa bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

KVIEČIAME Į KONCERTUS:

Spalio 9 d. (III) 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 11 d. (V) 18:00 val. – Pakruojo kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 16 d. (III) 18:00 val. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 18 d. (V) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 23 d. (III) 18:00 val. – Tauragės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 26 d. (VI) 18:00 val. – Vilniuje, Šokio teatre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 30 d. (III) 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/koncertas-dainuoju-tau-gyvenima-66359/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019