5 naudingi patarimai padėsiantys išsirinkti sportinę avalynę

Atšylant orams, pakyla noras mankštintis. Dauguma mūsų pradeda užsiiminėti bėgimu ar ilgais pasivaikščiojimais po parkus. Tam, kad tokie užsiėmimai eitųsi sklandžiai, būtų išvengta įvairių galimų traumų ir skausmų – tinkamas sportinės avalynės pasirinkimas yra būtinas. Taigi, kaip išsirinkti gerus sportinius batus?

1. Rinkitės tam pritaikytą avalynę

Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių, bet jeigu norite aukščiausios kokybės, tai rekomenduotume rinktis specializuotus batus. Pavyzdžiui, jeigu ruošiatės bėgioti, tai įsigykite būtent bėgiojimui skirtą avalynę (ji yra lankstesnė). Jeigu ruošiatės tik vaikščioti – pirkite būtent tam pritaikytą avalynę (ji yra standesnė). Universalūs batai nėra tokie visapusiški, kaip juos pristato sporto prekių parduotuvės. Šio pobūdžio avalynė visiškai 100 % tinkama nebus nei bėgiojimui, nei vaikštinėjimui. Dėl pastarosios priežasties geriau pirkite dvi atskiras poras, turinčias konkretų tikslą ir paskirtį.

2. Įvertinkite savo pėdų formą

Sportiniai bateliai turėtų būti labai patogūs, priešingu atveju avalynės sukeliamas diskomfortas neleis susikoncentruoti į sportinę veiklą. Šiais laikais, dauguma batų gamintojų kuria įvairių formų batus, skirtingoms pėdoms, tad rasti tinkamą variantą neturėtų būti sudėtingą. Jeigu turite unikalią pėdą ir Jums netinka jokia avalynė, galite ją pasisiūti pagal individualų užsakymą. Užėjus į fizinę parduotuvę, būtinai pasimatuokite daugiau nei vieną porą batų. Kuo daugiau variantų išmėginsite, tuo didesnis šansas, kad rasite kažką puikaus. Nepamirškite, kad perkate avalynę sportui, o ne pokyliui. Dėl šios priežasties kartais verta pasirinkti gal ir ne tokius gražius, bet be jokios abejonės patogius batus.

3. Avalynę pirkite vakarais

Moksliniais duomenimis, dėl ilgo vaikščiojimo, batų spaudimo ir pan., žmonių pėdos į vakarą patinsta. Dėl to avalynės pirkti į parduotuves važiuokite antroje dienos pusėje. Taip galėsite įsigyti tokius batus, kurie Jūsų pėdoms bus patogus per visą dieną.

4. Negailėkite geriems batams pinigų

Dažna klaida, kurią daro tikrai nemažas procentas žmonių, tai pinigų gailėjimas geriems batams. Patogi, kokybiška sportinė avalynė gali kainuoti išties nemažą pinigų sumą. Tačiau ji bus patvari, ilgaamžė ir su ja galėsite pasiekti žymiai geresnius rezultatus. Taigi, jeigu turite progą, pirkite nors ir brangesnį, bet kokybiškesnį variantą. Pigūs sportiniai batai greitai susidėvi, tampa nebepatogūs, nublunka jų spalvos. Taigi, tiek iš dizaino, tiek iš praktinės pusės visada geriau rinktis patikimesnius, firminius batus.

5. Išbandykite prieš pirkdami

Sportiniai bateliai yra pritaikyti ne stovinėjimui ir lėtam pasivaikščiojimui, o rimtam judesiui. Taigi, jie privalo būti elastingi ir itin patogūs. Niekada nesužinosite ar batai yra tinkami bėgiojimui, jeigu jų neišbandysite. Visada pabandykite pabėgioti su išsirinktais batais, prieš juos įsigyjant, kad ir parduotuvėje. Niekas Jūsų tikrai nekritikuos dėl tokio elgesio. Juk atėjote ieškoti sau tinkamų batų. Egzaminuoti juos tikrai galite. Netgi pageidautina, jog taip darytumėte.

Parengta pagal batuskveras.lt

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts