Socialiniai tinklai

Aktualijos

5 naudingi patarimai padėsiantys išsirinkti sportinę avalynę

Avatar

Paskelbta

data

Atšylant orams, pakyla noras mankštintis. Dauguma mūsų pradeda užsiiminėti bėgimu ar ilgais pasivaikščiojimais po parkus. Tam, kad tokie užsiėmimai eitųsi sklandžiai, būtų išvengta įvairių galimų traumų ir skausmų – tinkamas sportinės avalynės pasirinkimas yra būtinas. Taigi, kaip išsirinkti gerus sportinius batus?

1. Rinkitės tam pritaikytą avalynę

Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių, bet jeigu norite aukščiausios kokybės, tai rekomenduotume rinktis specializuotus batus. Pavyzdžiui, jeigu ruošiatės bėgioti, tai įsigykite būtent bėgiojimui skirtą avalynę (ji yra lankstesnė). Jeigu ruošiatės tik vaikščioti – pirkite būtent tam pritaikytą avalynę (ji yra standesnė). Universalūs batai nėra tokie visapusiški, kaip juos pristato sporto prekių parduotuvės. Šio pobūdžio avalynė visiškai 100 % tinkama nebus nei bėgiojimui, nei vaikštinėjimui. Dėl pastarosios priežasties geriau pirkite dvi atskiras poras, turinčias konkretų tikslą ir paskirtį.

2. Įvertinkite savo pėdų formą

Sportiniai bateliai turėtų būti labai patogūs, priešingu atveju avalynės sukeliamas diskomfortas neleis susikoncentruoti į sportinę veiklą. Šiais laikais, dauguma batų gamintojų kuria įvairių formų batus, skirtingoms pėdoms, tad rasti tinkamą variantą neturėtų būti sudėtingą. Jeigu turite unikalią pėdą ir Jums netinka jokia avalynė, galite ją pasisiūti pagal individualų užsakymą. Užėjus į fizinę parduotuvę, būtinai pasimatuokite daugiau nei vieną porą batų. Kuo daugiau variantų išmėginsite, tuo didesnis šansas, kad rasite kažką puikaus. Nepamirškite, kad perkate avalynę sportui, o ne pokyliui. Dėl šios priežasties kartais verta pasirinkti gal ir ne tokius gražius, bet be jokios abejonės patogius batus.

3. Avalynę pirkite vakarais

Moksliniais duomenimis, dėl ilgo vaikščiojimo, batų spaudimo ir pan., žmonių pėdos į vakarą patinsta. Dėl to avalynės pirkti į parduotuves važiuokite antroje dienos pusėje. Taip galėsite įsigyti tokius batus, kurie Jūsų pėdoms bus patogus per visą dieną.

4. Negailėkite geriems batams pinigų

Dažna klaida, kurią daro tikrai nemažas procentas žmonių, tai pinigų gailėjimas geriems batams. Patogi, kokybiška sportinė avalynė gali kainuoti išties nemažą pinigų sumą. Tačiau ji bus patvari, ilgaamžė ir su ja galėsite pasiekti žymiai geresnius rezultatus. Taigi, jeigu turite progą, pirkite nors ir brangesnį, bet kokybiškesnį variantą. Pigūs sportiniai batai greitai susidėvi, tampa nebepatogūs, nublunka jų spalvos. Taigi, tiek iš dizaino, tiek iš praktinės pusės visada geriau rinktis patikimesnius, firminius batus.

5. Išbandykite prieš pirkdami

Sportiniai bateliai yra pritaikyti ne stovinėjimui ir lėtam pasivaikščiojimui, o rimtam judesiui. Taigi, jie privalo būti elastingi ir itin patogūs. Niekada nesužinosite ar batai yra tinkami bėgiojimui, jeigu jų neišbandysite. Visada pabandykite pabėgioti su išsirinktais batais, prieš juos įsigyjant, kad ir parduotuvėje. Niekas Jūsų tikrai nekritikuos dėl tokio elgesio. Juk atėjote ieškoti sau tinkamų batų. Egzaminuoti juos tikrai galite. Netgi pageidautina, jog taip darytumėte.

Parengta pagal batuskveras.lt

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019