16-tą kartą nuteistas Radviliškio rajono gyventojas dėl narkotikų pasiųstas už grotų

Jau nebe pirmą kartą narkotines medžiagas automobiliuose vežantys vyriškiai sulaikomi itin vėlyvu nakties metu. Taip nutiko ir 2021 m. lapkričio 18 d., kai 3.30 val. policijos pareigūnams sukėlė automobilis VW PASSAT. Jis buvo sustabdytas Radviliškio rajone, Linkaičių kaime, Linkaičių gatvėje. Paaiškėjo, kad dėmesį pareigūnai atkreipė ne be reikalo – šio automobilio daiktadėžėje buvo rastas sulankstytas popieriaus lapas su nedideliu kiekiu augalinės kilmės narkotinės medžiagos bei plastikinis butelis su tos pačios narkotinės medžiagos liekanomis. Iš karto įtarta, kad ta medžiaga – marihuana, išgaunama iš kanapių.

Savo kaltės neneigė

Net 15 kartų teistas Ovidijus G. teisme savo kaltę pripažino. Vyras yra vedęs, tačiau niekur nedirbantis ir neregistruotas Užimtumo tarnyboje. Sprendžiant iš jo pasakojimo teisme, vadinamą „žolę“ jis buvo įsigijęs iš nepažįstamo asmens netoli parko. Kadangi žmona su vaiku buvo ligoninėje, vyras laisvai mėgavosi nusipirkta svaiginimosi medžiaga. Kad jis naktį važiavo, automobilyje turėdamas narkotinių medžiagų, įrodymai kalbėjo patys už save, tad neigti ir nebebuvo ko. Pasak Ovidijaus G., jis narkotinių medžiagų neplatino, vartojo pats ir, nors tokias medžiagas vartoja dažnai, esą nėra nuo jų priklausomas. Pareigūnai turėjo įtarimų, kad galbūt vyras meluoja, kad šias medžiagas vartoja pats, ir liepė jam pasitikrinti gydymo įstaigoje, atliekant testą.  Testas buvo teigiamas, rasta net keleto rūšių narkotikų, o Ovidijui G. teko keliauti į areštinę.

Policijos akyse geros reputacijos neturėjo ir elgėsi įtartinai

Policijos pareigūnas, byloje davęs parodymus kaip liudytojas, parodė, kad naktį važinėjantis automobilis sukėlė įtarimų, kadangi buvo be valstybinių numerių. Sustabdžius, paaiškėjo, kad automobilį vairuoja policijai žinomas asmuo – iš ankstesnių susidūrimų pareigūnai žinojo, kad Ovidijus G. vartoja narkotines medžiagas bei yra linkęs jų turėti.  Be to, policininkai atmintinai žinojo ir tai, kad šis vyras neturi ir niekada neturėjo teisės vairuoti transporto priemones.  Bendraujant su vairuotoju, šis elgėsi įtartinai – jo judesiai buvo sulėtinti, išsiplėtę akių vyzdžiai,  kalba nerišli, vyras vis negalėjo nustovėti vienoje vietoje, dairėsi į visas puses. Alkoholio kiekio matuokliu patikrinus girtumą, nustatytas nedidelis kiekis alkoholio – 0,34 promilių girtumas. Patikrinus automobilį, buvo rastos narkotinės medžiagos – vadinamoji „žolė“ ir jos likučiai butelyje. Vyrukas su pareigūnais elgėsi drąsiai – kalbėjo, kad be reikalo jį tikrina, nes rastas narkotikų kiekis yra nedidelis.

Po sulaikymo buvo dingęs

Automobilis, kuriuo tą naktį važinėjo Ovidijus G., priklausė jo žmonai. Ji policijai sakė nieko nežinojusi, kad vyras bandys šiuo automobiliu važinėtis, nes tuo metu su vaiku buvo ligoninėje. Moteris prašė automobilį jai grąžinti. Netrukus po to, kai buvo išleistas iš areštinės, Ovidijus G. dingo iš teisėsaugos bei savo artimųjų akiračio. Tiek žmona, tiek jo motina sakė nežinančios jo buvimo vietos. Žmonai jis kartas nuo karto paskambindavo vis iš naujų telefono numerių, tačiau, kur gyvena, nepasakodavo. Jeigu žmonos namus aplankydavo, jis iš anksto neįspėdavo ir taip pat net neužsimindavo, kur būna. Motina apskritai sakė su sūnumi nebendraujanti.

Nors advokatas laikė, kad padaryta veika mažareikšmiška, skirta arešto bausmė

Teisiamojo posėdžio metu kaltinamojo Ovidijaus G. gynėjas prašė atleisti jo ginamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės dėl veikos mažareikšmiškumo. Jis nurodė, kad rastas narkotinių medžiagų kiekis buvo labai mažas, nepadaryta jokia žala. Deja, gynėjo kalba teismo neįtikino. Teismas padarė išvadą, kad bausmės tikslai bus pasiekti Ovidijui G. paskyrus Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalies sankcijoje numatytą griežčiausią bausmės rūšį – areštą bei nustatant maksimalią šios bausmės trukmę. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad, nors ir pripažino padaręs nusikalstamą veiką, tačiau Ovidijus G. teisiamas jau 16-tą kartą, teistumas neišnykęs, jam pareikšti įtarimai dėl tokio pat baudžiamojo nusižengimo ir kitoje byloje, jis ne kartą yra teistas už analogiškas nusikalstamas veikas. Ovidijui G. skirta galutinė 30 parų arešto bausmė, o nuosprendžio įsiteisėjimo jis lauks suimtas. Nuteistasis turi teisę nuosprendį per 20 dienų nuo jo priėmimo skųsti apeliacine tvarka.

Rita Grigalienė

Total
15
Dalinasi
Related Posts