Šiauliuose ,, Motinos Teresės šeimų namuose‘‘ – Kaziuko mugė ir džiaugsmas mažiesiems


 Šiauliuose ,,Motinos Teresės šeimų namuose‘‘, kur iš visos apskrities glaudžiasi laikinai namų ir šeimos netekusios moterys su mažais vaikais – šventė. Kaziuko mugė. Ją aplankė ir Šiaulių apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė Erna Šimkutė.

VTAS atstovė džiaugiasi, kad mažieji, kurie čia gyvena su mamomis, ar palikti namų dienos centre, patyrė šventinį džiaugsmą.

 ,,Man malonu ir svarbu matyti laimingus mažylius, kurie prisijungė prie šios laimingos dienos, pamatė tiek daug gražių daiktų, kuriuos sukūrė ir pačios mamos. Tai didelė šventė, kurioje  daug bendravimo, daug reginių vaikams ir su jais čia gyvenančioms mamoms‘‘, – sakė  Šiaulių apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė Erna.

Šiaulių ,,Motinos Teresės namų‘‘ vadovė Regina Zabielienė džiaugiasi, kad Šiaulių apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai apsilankė šventėje, kad jiems svarbu ne vien problemos, bet ir šių namų šventės, kuriomis gyvena laikinuose namuose su vaikais apsistojusios mamos.

,,Lietuvoje šventas Kazimieras labai gerbiamas. Kaip sakoma, mūsų šventasis Kaziukas buvo labai darbštus ir dosnus, sakė, reikia trečios rankos, kad galėčiau viskuo su visais dalintis. Tai ir tikslas yra, kad kiekviena mūsų globojama mama dirbtų, ir vaiko labui dirbtų, ir sau, kad mažylis matytų, tada ir užaugęs dirbs. Mūsų mamytės prikepė pyragų, pirmiausia vaikams. Mamytės juos pavaišino pyragais. Didelis džiaugsmas, kai kuri nors ir darbelį pagamina‘‘, – sakė  Šiaulių ,,Motinos Teresės namų‘‘ vadovė Regina

Kaziuko mugė ,,Motinos Teresės namuose‘‘ tęsiasi dvi dienas. Pasak namų vadovės, svarbu ir tai, kad čia gyvenančios moterys ir pačios įsigyja kai kurių daiktų. Visi jie stilingi, gražūs, o tai ugdo moterų suvokimą apie buities gražinimą, mat daugelis jų užaugę ar gyvenę skurdžioje aplinkoje, kur švenčių ir grožio buvo mažai. Šiuo metu ,,Motinos Teresės šeimų namuose‘‘ glaudžiasi keliolika moterų su mažais vaikais. Išimties tvarka čia leista gyventi ir tėvui su keliais vaikais, mat vyras panoro pats rūpintis motinos atstumtais savo vaikais ir kol kas neturi saugios pastogės.

Total
0
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts