Sąskaitos už šildymą sumažėjo


Savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo rašyta apie stebuklingai sausio mėnesį išaugusias sąskaitas už gruodį, nors paskutinį metų mėnesį didelių šalčių nebuvo.

Redakcija teiravosi ir rajono vadovų, ir UAB „Radviliškio šiluma“ vadovų, kodėl sąskaitos už šildymą padidėjo 50-60 eurų. Pavyzdžiui, jeigu lapkričio mėnesio sąskaita buvo 40 eurų, tai gruodžio mėnesį jau atėjo sąskaita iki 90 eurų.
Meras apkaltino … vėją
Rajono mero A. Čepononio atsiųstame rašte teigiama, kad gruodžio mėnesį pūtė stiprūs vėjai, tad  ir šilumos kiekis daugiabučiuose sunaudotas didesnis. Toks mero atsakymas ne įtikino, o labiau prajuokino radviliškiečius.
Kas kaltas dėl šilumos brangimo?
Žurnalistai ir valdininkai aiškinosi, kas kaltas dėl tokio drastiško šilumos brangimo, tačiau gyventojams tai maža paguoda – vis tiek reikėjo mokėti didžiulius mokesčius.
UAB „Radviliškio šiluma“ teigia, kad  Radviliškio rajone mokesčiai už šilumą pabrango tik 9 procentais! Tačiau gyventojų sąskaitos rodo ką kitą – kai kuriems brango šimtu ir daugiau procentų. 

Šilumininkai pateikia pavyzdžių, kad už šilumą rajono gyventojai ir 2014 metais mokėjo nemažai, bet net ir esant litams radviliškiečiai neprisimena, kad už šildymą būtų mokėję 300 litų.
Staigus atšilimas?
Radviliškiečiai su nerimu laukė sąskaitų už šilumą už sausio mėnesį – juk sausio mėnuo buvo gana šaltas, vadinasi, sąskaitos turėtų būti dar didesnės…  Radviliškio kraštas – stebuklų kraštas. Pasirodo, nors sausio mėnesį kai kada šaltukas spaudė iki 15 laipsnių, sąskaitos už šilumą gautos mažesnės net iki 20 eurų. Įdomu, kas taip  sutramdė šilumininkų godumą – viešumas ar dar kartą pasikartota aritmetika, kaip reikia apskaičiuoti šildymo kainas?
Redakcija sulaukė padėkų
Redakcijos kolektyvas bei vadovas sulaukė gyventojų skambučių, kurie dėkojo už tai,  kad buvo paviešinti be jokios priežasties padidėję daugiau negu dvigubai mokesčiai už šilumą: „Ačiū kolektyvui ir vadovui, kad netylite ir viešinate gyventojams ypač skaudžias problemas. Kai gavome sąskaitas už šildymą už gruodžio mėnesį, ji mūsų šeimą šokiravo. Po jūsų paviešinimo, nors ir buvo šaltas sausis, gavome sąskaitą  žymiai mažesnę nei gruodžio mėnesį. Ačiū jums, stiprybės jūsų kolektyvui, nes jūsų problemų viešinimas šiuo metu ypač reikalingas Radviliškio rajonui“, – rašė radviliškiečiai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts