Radviliškiečiai paminėjo Laisvės gynėjų dieną

Sausio 13 – oji – Laisvės gynėjų diena – pasižymi rimtimi ir susikaupimu: rodomi vaizdai iš įvykių prie Lietuvos radijo ir televizijos komiteto pastato, Vilniaus televizijos bokšto ar parlamento. Sausio  įvykiai –  neįkainojama šalies pergalė bei žygio pradžia laisvės link.
Bendruomenės nariai dalyvavo iškilmingame minėjime
Kartu su visos Lietuvos žmonėmis Laisvės gynėjų dieną paminėjo ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai. Gausus būrys bendruomenės narių kartu su  pirmininku Gediminu Lipnevičiumi, šauliais bei radviliškiečiais, prie Radviliškio kultūros centro paminėjo  28-ąsias kruvinųjų įvykių metines, buvo prisiminti tie, kurie žuvo 1991 metais sausio 13-osios naktį. Už žuvusiuosius laisvės gynėjus Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje aukotos šventosios mišios, giedota „Tautiška giesmė“, skaitomi baisiosios nakties liudininkų prisiminimai, 14 varpo dūžių pagerbti didvyriai.
Iškilmingame  minėjime Oro gynybos bataliono vadas mjr. Vaidas Šimaitis įteikė pažymėjimus ir ženklelius Lietuvos nepriklausomybės gynėjų sąjungos Radviliškio skyriaus nariams: pirmininkui A.Vitartui, V.Adomaičiui, J.Krikščiūnui, S.Folertui, V.Simeliui, A.Lideikiui, P.Sluckui, V.Šnapščiui, A.Mančauskui, R.Valaičiui, J.Vismantui, Z. Urbonienei.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose  prisiminti istoriniai įvykiai
Po iškilmingo Laisvės gynėjų dienos minėjimo prie Radviliškio kultūros centro, „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius pakvietė minėjimo dalyvius prie karštos arbatos puodelio prisiminti tragiškus Sausio 13- osios įvykiais, pasidalinti prisiminimais – daugelis  radviliškiečių tą naktį budėjo prie parlamento, prie televizijos bokšto.
„1991-ųjų sausio 13-osios naktis Lietuvos istorijos puslapiuose yra viena tamsiausių, tačiau ir viena didingiausių. Tą naktį Lietuvos žmonės ėjo ginti savo laisvę, jeigu reikės, net ir iki paskutinio atodūsio. Todėl net ir dabar, praėjus daugiau nei ketvirčiui amžiaus, tebejaudina ir didžiausią pagarbą įkvepia tą naktį budėjusių Laisvės gynėjų ryžtas ir tikėjimas, kad jų vieta yra būtent čia, kad laisva Lietuva – visų mūsų tikslas“,-  gausiai susirinkusiems svečiams  bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius bei pakvietė tylos minute pagerbti žuvusiuosius už laisvę.
Prisiminimais pasidalino Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkas Albertas Vitartas, budėjęs prie parlamento ir su kitais gynėjais vykdęs užduotį – rinko ant virbų pasmeigtus sovietinius pasus, karinius bilietus; savo tos nakties išgyvenimais pasidalino Jonas Krikščiūnas bei šaulių vadas Pranas Sluckus. Bendruomenės pirmininkas prisiminė mamos siaubą, kad vyresnį brolį gali paimti į sovietų kariuomenę. Kiti bendruomenės nariai prisiminė nerimą, kamavusį namuose belaukiant iš Vilniaus grįžtančių artimųjų bei siaubą išgirdus apie po sovietinių tankų  vikšrais bei nuo karių kulkų žuvusius laisvės gynėjus.
Prisiminimais bei išgyvenimais besidalinantys susirinkusieji sakė, kad nenorėtų, jog jų vaikai patirtų tą Sausio 13 -osios siaubą, kai už laisvę 14 lietuvių atidavė gyvybę, daugiau nei 700  buvo sužeisti.

„Radviliškio krašto“ informacijaTotal
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts