Jaunųjų lyderių savaitgalis Vilniuje


Respublikinis projektas ,,Lyderystės mokykla“ vėl sukvietė mokinius į savaitgalio stovyklą Vilniaus E. Pliaterytės progimnazijoje. Kartu su vilniečiais projekte jau ne vienerius metus dalyvauja ir aktyvūs mokiniai iš Šeduvos bei  Stakliškių gimnazijų. 

Pagrindinis projekto organizatorių tikslas yra skleisti lyderystės idėjas mokinių tarpe ir mokyti jas įgyvendinti kuo įvairesniais būdais. Projekto įgyvendinimo metus mokiniai susiranda daug bendraminčių kitose šalies ugdymo įstaigose, dalyvauja įvairiose simuliacinėse situacijose ir žaidimuose, praktiniuose seminaruose, lavina oratorinius ir komunikacinius gebėjimus, o grįžę į savo mokyklas, dalijasi sukaupta patirtimi su savo bendraamžiais. 

Kovo 15 – 16 dienomis surengtoje savaitgalio stovykloje dalyvavo 8-9 klasių   moksleiviai, norintys tobulinti  lyderystės įgūdžius, suprasti komandinio darbo esmę ir svarbą, vertinantys bendravimą ir bendradarbiavimą. Mokytojai padėjo mokinių komandoms suvokti priežastis, kurios lemia užduoties atlikimo sėkmę, nurodė kliūtis, kurios trukdė tinkamai įvykdyti užduotis. Stovyklos dalyviams teko atlikti daug užduočių susijusių  su komunikavimo ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymu ir tobulinimu. Kai kurios užduotys iš jaunųjų lyderių pareikalavo ne tik intelektinių, bet ir fizinių gebėjimų. Linksmi tautiniai šokiai, aktyvi mankšta suteikė daug teigiamų emocijų. Baigdami savaitgalio stovyklą mokiniai įvertino savo lūkesčius ir jų išsipildymą. Po refleksijos jaunieji lyderiai šiltai atsisveikino ir jau netrukus pasižadėjo susitikti Stakliškių gimnazijoje.

                                                                                                          Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė

Total
0
Dalinasi
Related Posts