Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

G. Nemunis: „Miškų daugiau atkuriama nei iškertama“

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 21 d.  „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininko Gedimino Lipnevičius kvietimu tradicinėje „Kavos popietėje“ lankėsi Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio vadovas Gintaras Nemunis ir vyr. miškininkas Gediminas Povilauskas. Bendruomenės pirmininkas renginį pradėjo tradiciniu ritualu – paprašė pakelti rankas tų, kurie jaučiasi laimingi. Pasirodo, kad laimingais popietėje jautėsi visi, įskaitant ir svečius. Konstruktyvus bei informatyvus pokalbis apie urėdijų reformą, malkų įsigijimą, miškų atsodinimą  truko per valandą.
Apie urėdijų reformą
Radviliškio regioninio padalinio vadovas G. Nemunis pristatė 2017 m. liepos mėnesį LR Seimo patvirtintą Miškų įstatymo pataisą dėl urėdijų reformos. „Šiuo metu iš 42 miškų urėdijų suformuoti 26 regioniniai padaliniai. Ši reforma įvykdyta, kad  regioniniai padaliniai būtų stipresni, arčiau žmonių. Kadangi atsirado mažiau regioninių padalinių, vadinasi, kažkas su kažkuo susijungė. Radviliškio miškų urėdija susijungė su Kėdainių miškų urėdija ir tapo Radviliškio regioniniu padaliniu. Mūsų regioninis padalinys pagal plotą bei gamybos apimtis patenka į didžiausių penketuką – teritorija tęsiasi nuo Šiaulių rajono ribos iki autostrados Vilnius – Klaipėda, Kauno rajone. Padalinio bazė išlieka Radviliškyje su visais esamais gamybiniais padaliniais tokiais kaip: medelynas, medienos ruošos padalinys ir girininkijos. Mūsų regioninis padalinys papildomai įdarbina miško ir medelyno darbininkus, nes  pavasarį medelynuose trūksta darbo rankų, taigi savo regione esame ir darbdaviai.
Apie  gamybinius įsipareigojimus bei valdas
Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio vadovas G. Nemunis  trumpai papasakojo apie  gamybinius įsipareigojimus. „Turime pateikti Lietuvos ir užsienio pirkėjams  apie 200 tūkst. kietmetrių įvairios medienos. Taip pat turime patiekti apie 23 tūkst. kietmetrių žaliavos, skirtos biokuro gamybai. 
Pasak G. Nemunio, Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio regioniniame padalinyje yra 16 girininkijų – 8 Radviliškio rajone ir 8 – Kėdainių rajone. Padalinys administruoja apie 44 tūkst. ha valstybinių miškų. Naujų miškų įveisiama labai nedaug, nes šiame regione labai stipriai išvystyta žemdirbystė.
Bendruomenės nariai uždavė nemažai klausimų
Bendruomenės nariai priekaištavo miškininkams, kad  Lietuvoje mažėja miškų, nes jie kertami be jokio pasigailėjimo.
„Miškai  užima 33,5 proc. Lietuvos teritorijos, o tai sudaro apie 2,5 mln. hektarų iš 6,5 mln. hektarų esamos žemės. Palyginimui – 1938 m. Lietuvos miškingumas tebuvo apie 19,5 procento. Taigi, kad šalyje miškų mažėja – nesutinku.  2018 metais Vyriausybė patvirtino 4 proc. didesnę metinę kirtimų normą, nes yra nemažai perbrendusio miško, kuris praranda savo vertę. Taip pat yra paliekamas apie 40 proc. nekertamo metinio prieaugio 1 ha kirtimo rezervas. Reikia pažymėti, kad atkuriama ir įveisiama miškų daugiau nei yra iškertama“,- priekaištus atrėmė G. Nemunis.
Kur įsigyti malkų?
Bendruomenės nariai domėjosi, ar galima iš miškininkų tiesiogiai įsigyti malkų. „Malkų gyventojai gali įsigyti su 9 proc. PVM nuolaida, tik turi pasirašyti pasižadėjimą, kad jų nenaudos komerciniams tikslams – neparduos, o naudos savo būsto šildymui. Medienos kaina priklauso nuo medžio rūšies – pavyzdžiui, kietmetris beržo kainuos apie 34,5 euro. Dėl medienos pirkimo reikia susisiekti su prekybos vadybininku ir užsiregistruoti. Anksčiau neturėjome galimybės atvežti medienos gyventojams, dabar tokia galimybė atsirado. Medieną atvešime po 3 metrus, jos nepjaustome. Beje, grynais pinigais apmokėjimų iš gyventojų nepriimame, reikia mokėti išankstiniu pavedimu“,- į klausimą atsakė vyr. miškininkas G. Povilauskas. Beje, gyventojams leidžiama rinktis  kirtimo liekanų (malkų) iš kirtaviečių, tokios medienos kaina – 7 eurai už kietmetrį. Dėl  malkų pirkimo iš iškirstos biržės reikia kreiptis į girininkiją.
Bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius patarė popietės dalyviams  geriau malkas pirkti  kietmetriais, o ne erdmetriais: „Vieni  pardavėjai pardavinėja malkas kietmeriais, kiti erdmetriais. Privatūs pardavėjai malkas pardavinėja erdmetriais, o Miškų urėdija – kietmetriais. Gyventojai turi atkreipti dėmesį į tai, kad  kietmetrį sudaro maždaug 35 proc. daugiau medienos ir prieš pirkdami pasiskaičiuokite kainą“.

Kokiu tikslu superkami miškai?
„Atkreipiau dėmesį, kad pastaruoju metu masiškai supirkinėjami miškai. Dėl kokių priežasčių tai vyksta, ar nenorima miškų sukoncentruoti keliose rankose?“- klausė bendruomenės pirmininkas.
„Valstybiniai miškai nėra nei nuomojami, nei parduodami. Sandoriai vyksta privačių miškų platformoje. Tai nėra blogas pavyzdys, kai didesni miškų plotai sutelkiami vienose rankose – tai naudingiau pramonei, verslui. Šiuo metu Lietuvoje valstybinių miškų yra  apie 50 proc., 40 proc. privačių ir 10 proc. rezervuota nuosavybės teisių atkūrimui – žmogus turi teisę žemės nuosavybę atkurti mišku“,- į klausimą atsakė G. Nemunis.
Kiek kainuoja miško atsodinimas?
„Kaip pakomentuotumėte tokį pavyzdį: žmogus pardavė mišką, pirkėjas jį išsikirto ir išvyko, apie miško atsodinimą nenori nei girdėti. Ką  parduoto miško savininkui reikia daryti?“- klausė  G.Lipnevičius.
„Pagal teisės aktus, iškirstą mišką privaloma atkurti per 3 metus. Parduodant mišką reikia su pirkėju sudaryti sutartį, pagal kurią jis įsipareigotų atsodinti mišką. Jeigu tokia sutartis nesudaroma, miško pardavėjui reikia žinoti, kad miško atsodinimas kainuoja apie 2,5 tūkst. eurų, jis turi įvertinti šią riziką ir išsiderėti didesnę kainą už parduodamą mišką.
Kad nebūtų patirta tokių nuostolių, bendruomenės pirmininkas popietės dalyviams patarė geriau parduoti mišką su visa žeme.
Ką daryti, jeigu savaime užaugo miškas?
G. Lipnevičius svečiams turėjo dar vieną klausimą – ką daryti, jeigu žemės ūkio paskirties žemėje užaugo beržynas?
„Jeigu žemės savininkas nori pakeisti žemės paskirtį – iš žemės ūkio į mišką, reikia gauti leidimą iš Nacionalinės žemės tarnybos dėl miško įveisimo, pasidaryti projektą, miškininkai suskaičiuos, kiek reikės medelių ir padės įveisti mišką. Privačių miškų savininkai gali gauti lėšų iš ES struktūrinių fondų miško įveisimui. Savavališkai to daryti nevertėtų, nes gali būti pažeistos melioracinės sistemos, o ir žemės naudingumo balas gali to neleisti“,- atsakė miškininkai.
Kiek metų reikia laukti, kol bus galima kirsti mišką?
Bendruomenės nariai domėjosi, kiek metų reikia laukti, kol būtų leidžiama kirsti įveistą mišką.
Pasak G. Povilausko, laikas priklauso nuo medžio rūšies – pavyzdžiui plynais pagrindiniais miško kirtimais, egles galima kirsti praėjus 71 metams nuo pasodinimo, uosius – po 101 metų, beržus – po 61 metų.
Ar įmanoma išsaugoti Eibariškių parke augančius ąžuoliukus?
Bendruomenės nariai domėjosi, ar įmanoma išsaugoti Eibariškių parke žmonių su meile sodintus 120 ąžuoliukų, kuriuos savivaldybė nutarė nukirsti. Pasak svečių, jie pasidomės šiuo klausimų, nes neaišku, kam priklauso žemė, kurioje tie ąžuoliukai auga, – valstybei ar savivaldybei.
Ar bus išleisti bukletai su nurodytomis poilsio zonomis?
„Radviliškio krašto bendruomenės“ gidas A.Vitartas domėjosi, ar  miškininkai bendradarbiauja su Radviliškio turizmo informaciniu centru ir ar bus išleisti bukletai su nurodytomis laužavietėmis bei poilsio zonomis.
Pasak G. Nemunio, šis klausimas laikui bėgant išsispręs – yra už rekreacija atsakingas darbuotojas ir tokie bukletai atsiras rajono turizmo informaciniame centre.

Klausimams išsekus, bendruomenės nariai aplodismentais padėkojo svečiams už išsamiai atsakytus klausimus, svečiams buvo padovanota savaitraščio „Radviliškio kraštas“  prenumerata. Išlydėjus svečius, bendruomenės nariai diskutavo apie bendruomenės šventę, vyksiančią vasario 9 d., padvigubėjusias šilumos kainas už gruodžio mėnesį bei problemas dėl atliekų išvežimo.
„Radviliškio krašto bendruomenėje“  vykstančias „Kavos popietes“ organizuoja bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai V. Aleknienė, R. Radavičienė, S. Skorkaitė, A. Litinskas. Sausio 21 d. popietę organizuoti taip pat padėjo T. Kojelienė, O. Kazlovskaja, G. Chodosovskaja, J. Bagdžiūnienė.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės popietėje – diskusija su Tarybos nariais

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 8 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai rinkosi į tradicinę „Kavos popietę“. Tarybos nario bei bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus siūlymu, šį kartą nebuvo kviesta žymių bei garsių svečių. Bendruomenės nariai diskutavo su Tarybos nariais Vilma Alekniene bei Gediminu Lipnevičiumi, o vėliau ir su LR Seimo nariu Aurimu Gaidžiūnu, kuris prie diskusijos prisijungė vėliau, aptarė praūžusią Radviliškio miesto šventę, planavo ateities renginius.
Popietės pradžioje Irena Mališkevičienė užsisakiusiems bendruomenės nariams  išdalino  europarlamentaro V. Uspaskich  dovanotas  knygas „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“.
Nuomonė apie miesto šventę
Nemažai bendruomenės narių dalyvavo Radviliškio miesto šventėje. Pasak jų, šventėje trūko tradicinės šventinės eisenos. Bendruomenės nariams pritarė ir  pirmininkas G. Lipnevičius: „Man taip pat šiemet trūko šventinės eisenos, kurioje gali pasirodyti Radviliškio rajone veikiančios įmonės, visos bendruomenės. Manau, labai trūko to šventiškumo“.
Buvo aptarta ir šventės vieta – kai kuriems popietės dalyviams labiau patiko, kad estrada buvo įrengta miesto parke, kitiems labiau patikdavo, kai estrada stovėdavo prie buvusio „Žaros“ viešbučio.
„Nesu ekspertas, bet šventės  pradžioje, mano nuomone, muzika buvo per garsi, rėžė ausis. Nesakau, kad atlikėjai buvo prasti, bet manau, kad tai ne miestų švenčių muzika – reikėtų lengvesnės, „užvedančios“ muzikos. Manau, kad ir miestų, ir Joninių švenčių metu roko grupėms ne vieta, nes į jas renkasi vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau miesto šventės fejerverkai buvo įspūdingi“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
Daugelis bendruomenės narių pasipiktino Taryboje priimtu konservatorių ir „valstiečių“ daugumos sprendimu švenčių metu rajone prekiauti alkoholiu. Daugelio „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių nuomone, tokių švenčių metu visiškai nereikėtų prekiauti alkoholiu.
Pasak G. Lipnevičiaus, belieka pasidžiaugti, kad šventės metu alkoholis buvo patrauktas į šalį ir  mažai matėsi.
Aptarti rajono gyventojams aktualūs klausimai
„Į Tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas ir patvirtintas Antaniškių parko estrados pardavimo klausimas. Taryboje siūliau išimti iš aukciono sąrašo estrados pardavimą, kol nebus sutvarkytas Eibariškių parkas, tačiau partijos nubalsavo, kad radviliškiečiams šis turtas nereikalingas ir jį reikia parduoti. Buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas E. Mončauskas siūlė „Radviliškio krašto bendruomenei“  dalyvauti aukcione ir įsigyti šį turtą. Kokia jūsų nuomonė?“ – bendruomenės narių klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, šią estradą reikėtų išsaugoti radviliškiečiams, o  E. Mončausko siūlymas tiesiog neetiškas, nes šis turtas – ne konservatorių, o visų Radviliškio krašto gyventojų nuosavybė.
Pasak bendruomenės pirmininko G. Lipnevičiaus, šią estradą būtų galima atgaivinti bendruomenių šventėms, o  apleistoje sporto aikštelėje įrengti laipiojimo medžiais parką, kurie  šiuo metu yra populiarūs – tai atneštų naudą rajonui: atvyktų turistai, būtų pramoga ir vietiniam jaunimui.
Antras aptartas klausimas – J. Marcinkevičiaus namelio pardavimas aukcione. „Stende parašyta, kad šis namelis – muziejus, o jis pardavinėjamas aukcione. Pagal mano pateiktą Muziejaus gatvės projektą, šiame name galėtų įsikurti ir rašytojo memorialinis muziejus, ir „gelžkeliečio“ gyvenamojo namo  muziejus“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
„Dar pateikiau vieną projektą, prie kurio pažadėjo prisidėti ir meras – bendruomenės „Laimės suolelis“, kuris stovėtų prie garvežio. Šiuo metu derinama su menininku E.Titu, kad išdrožtų  didžiulį sostą, ant kurio galėtų atsisėsti 4 žmonės. Tai būtų meninis darbas, ant kurio būtų užrašyta „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis“. Daugelis žmonių fotografuosis ant šio suolelio, o mūsų bendruomenės vardas pagarsės visoje Lietuvoje“,-  su nauju projektu bendruomenės narius supažindino pirmininkas.
G. Lipnevičius popietės dalyviams pristatė dar vieną savo projektą – sutvarkyti Radviliškio miesto turgelį.
„Galiu pasidžiaugti, kad Taryboje patvirtinome, jog vandens ir nuotekų tinklus turės Basanavičiaus ir Daujočių gatvės. Gal ateityje šie tinklai bus įvesti Daukanto gatvėje, tai liktų tik sodai“,- džiugią radviliškiečiams naujieną pranešė  G. Lipnevičius.
Bendruomenės nariai pageidavo, kad ateityje vanduo bei nuotekos būtų įvesti ir Talkininkų gatvėje.
„Noriu pasidžiaugti dar vienu pasiekimu – visuomeninio rinkiminio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ rinkiminėje programoje buvo įrašyta, jog sieksime, kad būtų išasfaltuotos šimtametės Radviliškio miesto gatvės. Šiuo metu jau išasfaltuotos Stiklo, Šermukšnių gatvės ir daugelis kitų bus asfaltuojamos. Dar pasidomėsiu, kodėl yra netvarka su Vaisių ir Ąžuolų gatvėmis“,- sakė bendruomenės pirmininkas ir Tarybos narys G. Lipnevičius.

Buvo aptartas ir socialinio būsto nuomos klausimas. „Yra žmonių, kurie gyvena socialiniuose būstuose, susirado geresnius darbus ir šiuo metu jų pajamos viršija sumą, kad gyventų socialiniame būste. Kokia jūsų nuomonė, ar reikėtų iš jų atimti būstus ir atiduoti laukiantiems eilėje, ar padidinti nuomos mokestį?“,- klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, reikėtų didinti nuomos mokestį, o jau patys nuomininkai spręs, ar likti šiame būste, ar ne.
Popietės dalyviams buvo aktualus mokesčio už šiukšles klausimas – gyventojai papildomai turi mokėti šį mokestį už turimą kitą turtą, pavyzdžiui, sodo namelius, garažus. „Mano nuomone, koks yra gyventojui nustatytas mokestis už šiukšles, tiek jis turi ir mokėti, o dabar reikia mokėti ir už paveldėtą namelį, nors jame ir negyveni. Tačiau yra išeitis – reikia kreiptis į elektros tinklus, pristatyti pažymą, kad šiame būste negyveni, nevartoji elektros, ir už šiukšles mokėti nereikės. Blogybė ta, kad reikia gaišti laiką, rinkti pažymas, kad už orą pinigų nemokėtum “,- sakė  G. Lipnevičius.
Buvo aptartas ir švietimo Radviliškio rajone klausimas. „Šalia Radviliškio, prie Arimaičių ežero, atsidaro privati mokykla. Rajone mokyklos uždarinėjamos, o štai nauja atsidaro. Klausimas, kaip ji, pastatyta laukuose, išsilaikys? Blogai, kad ši mokykla atims vaikus iš rajono mokyklų ir pagreitins kai kurių kaimo mokyklų užsidarymą. Įdomu ir tai, kad Aukštelkų mokykloje daromas remontas, nors kitais metais joje mokysis tik 5 vaikai –  čia  įžvelgiamas galimas pinigų švaistymas“,-  sakė bendruomenės pirmininkas.
„Radviliškio rajone planuojama statyti vėjo jėgaines, nors nei vienas rajono bendruomenės pirmininkas apie tai nežino. Tad kam reikia skirti pinigų specialiųjų planų ruošimui, jeigu bendruomenės nariai šioms statyboms priešinsis? Planuojama pastatyti apie 30 jėgainių – vienas pliusas, kad biudžetas gaus nemažai pajamų, bus galima išasfaltuoti gatves ar rajono kelius. Bendruomenės turi būti budrios ir sekti pranešimus apie jėgainių projektavimo eigą, kad  vėjo jėgainės neatsidurtų gyventojų kiemuose“ – su projektu supažindino popietės dalyvius G. Lipnevičius.
Tarybos posėdį stebėję Bendruomenės nariai stebėjosi mero ir savivaldybės administracijos veiksmais, kad daugelis bendruomenių, tame tarpe ir „Radviliškio krašto bendruomenė“, nebuvo informuota teikti savo narių į bendruomenių tarybą. „Turbūt į tarybą kviečiamos tik „savos“ bendruomenės, kurios atstovaus ne bendruomenių, o partijos interesus“,- sakė popietės dalyviai.

„Taryboje buvo kuriozas – nepatvirtinta Etikos komisija, nes niekas nepasiūlė komisijos pirmininko. J. Povilaitis nebesutiko būti pirmininku, nes šioje komisijoje svarstomos visos negerovės. Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje žadėjo teikti teikimą, nes ši komisija turėjo būti sudaryta per du mėnesius“,- sakė G. Lipnevičius. Kodėl opozicijoje esantys socialdemokratai ir „darbiečiai“, kuriems ir priklauso šis postas, nesugebėjo pasiūlyti kandidato į Etikos komisiją: ar dėl kompetencijos stokos, ar dėl kitų priežasčių, klausimas Taryboje liko neatsakytas.
Pasak bendruomenės pirmininko, daugiausia Taryboje diskusijų sukėlė klausimas dėl E.Mončausko prašymo išeiti iš darbo. Į diskusiją įsijungė  LR Seimo narys A. Gaidžiūnas. „Mes įvedėme pataisas, kad atsisakęs tarybos nario mandato, asmuo  turi sumokėti 10 tūkst. eurų, o dabar pasimatė, kad įstatyme yra spraga, jis bus tobulinamas – E. Mončauskui šiuo atveju nereikės mokėti tokios sumos už mandato atsisakymą, nes dirbo administracijoje“,- sakė A. Gaidžiūnas.
„Manau, kad tokiu būdu valstybei nebuvo sumokėta 10 tūkst. eurų, o ar pasitvirtins šis negražus konservatorių manevras – parodys laikas. Beje, Radviliškio miesto seniūno vieta laikoma tuščia, ar nebus taip, kad E. Mončauskas grįš į seniūno pareigybes. Manau, kad tai – pasityčiojamas iš įstatymo“,- LR Seimo nariui paantrino G. Lipnevičius.

Popietės pabaigoje buvo nutarta organizuoti bendruomenės Vasaros šventę, kurioje dalyvauti bus pakviesti visų skyrių atstovai, o kad nebūtų nuobodu, šventė vyks su sportinėmis varžybomis.
„Kavos popietes“ organizuoja ir jos dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, O. Kazlovskaja, G. Chodosovskaja, E.Siudikienė, V. Goštautienė, A.  Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija
Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

Atšvęstas Radviliškio miesto gimtadienis

Avatar

Paskelbta

data

„Radviliškio krašto bendruomenė“, kartu su visais radviliškiečiai liepos 5 ir 6 dienomis tradiciškai galėjo pasidžiaugti gimtadienį švenčiančiu miestu.
Buvo ką veikti ir į ką pažiūrėti dideliems ir mažiems: sportuojančiųjų ir sportą mėgstančiųjų laukė petankės, tinklinio, teniso, naktinio futbolo, žvejų varžybos, norinčius paganyti akį kvietė dviračių akrobatų iš Latvijos šou, Baltijos galiūnų čempionatas, vakariniai koncertai, mugės ir pramogos vaikams, tradicinis kojinių mezgimo čempionatas, tarptautinio folkloro festivalio-konkurso „Saulės žiedo“ dalyvių iš Portugalijos ir Latvijos pasirodymai, Radviliškio miesto Garbės piliečio apdovanojimo ceremonija, „Tautiškos giesmės“ giedojimas bei kiti renginiai.

Į vakaro koncertus susirinkusius radviliškiečius ir Radviliškio miesto svečius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, LR Seimo narys A. Gaidžiūnas ir Katzrino miesto (Izraelis) meras D. Apartsevas, nustebinęs visus puikia lietuvių kalba.
Katzrino miestas – naujasis Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo partneris, sutartis dėl abiejų savivaldybių bendradarbiavimo buvo pasirašyta Radviliškyje Valstybės dienos išvakarėse.
Radviliškio  miesto šventės renginiuose dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Gediminas Lipnevičius, Vilma Aleknienė, Jonas Povilaitis ir kiti.
Dar vienas Radviliškio miesto šventės akcentas – Radviliškio miesto garbės piliečio vardo įteikimo ceremonija. Šiais metais Radviliškio miesto garbės piliečio regalijos įteiktos pedagogui, buvusiam Šeduvos gimnazijos direktoriui, buvusiam Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojui Kazimierui Auguliui. Ši nominacija, teikiama miestą garsinantiems žmonės, šokiravo daugelį šventės dalyvių.
Nemažą būrį radviliškiečių bei miesto svečių džiugino dvi kompozicijos: apie valstybę ir jos ateitį susimąstyti skatinanti „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“ ir inscenizacija „Aš mylėsiu ir lauksiu…“, skirta Lietuvos kariuomenės istorinės pergalės prieš bermontininkus 100-mečiui, primenanti visiems istorinę pergalę per meilės ir ilgesio prizmę. Abiejų projektų režisierė – R. Atkočiūnienė. 
Miesto šventė vakariniame koncerte radviliškiečius linksmino R. Difartas ir grupė, V. Baumila  ir „16 Hz“.
Šventėje netrūko ir prekybininkų, siūliusių šventės dalyviams įsigyti suvenyrų, maisto produktų, paskanauti giros ar alaus.
Po koncerto vakarinį miesto dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.

„Radviliškio krašto“ informacijaSkaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019